У Москві на мітингу проти репресій і свавілля підтримали Сенцова та інших політв'язнів

10 червня 2018, 14:57
669
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Організатори планують звернути увагу суспільства на катастрофічну ситуацію в Росії з порушенням основних прав і свобод громадян

Twitter

У Москві на мітингу За вільну Росію без репресій і свавілля підтримали українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській колонії з 14 травня, та інших політв'язнів. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Погоджена з владою акція, у якій беруть участь різні опозиційні сили, розпочалася о 13:00 на проспекті Сахарова.

Запланована кількість учасників мітингу – 10 тисяч людей. Але поки що в акції беруть участь близько 500 людей, повідомляє російський телеканал Дождь.

Організатори акції ставлять за мету "звернути увагу суспільства на катастрофічну ситуацію в країні з порушенням основних прав і свобод громадян", а також мають намір звернутися до російської влади із закликом припинити переслідувати опозиційних активістів і учасників акцій протесту.

Учасники мітингу тримають плакати з іменами політв’язнів, а також плакат з портретом українського режисера Олега Сенцова, який вже 28 днів голодує в російській колонії в місті Лабитнанги.

Лікарі прогнозують погіршення здоров'я Сенцова до 30-го дня голодування - адвокат

Раніше повідомлялося, що Сенцова обстежили російські медики.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов, якого незаконно утримують у російській в'язниці в місті Лабитнангі, 14 травня оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Українець був захоплений російськими силовиками в Криму 11 травня 2014 року. Його звинувачували в нібито підготовку терактів на півострові під час його окупації Росією. Пізніше Сенцова звинуватили в зберіганні зброї та вибухівки.

25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років суворого режиму.

Наразі в російських колоніях і СІЗО утримуються не менш ніж 64 політичних в'язні з українським громадянством.

Всі подробиці про українських політв'язнів в РФ читайте у спецтемі НВ.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект