У Молдові КС визнав застарілим закон про статус російської як мови міжнаціонального спілкування

4 червня 2018, 18:03
337
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Молдові зазначили, що частка етнічних росіян у країні становить лише 4%

У понеділок, 4 червня, Конституційний суд Молдови визнав застарілим закон Про функціонування мов на території Молдавської РСР.

Таким чином російську було позбавлено статусу "мови міжнаціонального спілкування", передає Інтерфакс-Україна.

Як зазначив депутат парламенту Іон Касян з Ліберальної партії, яка і стала ініціатором скасування закону, він був прийнятий у період, коли ще існувала Молдавська РСР, і був покликаний регламентувати використання мов на території союзних республік.

При цьому, з урахуванням того, що Молдова вже 26 років є незалежною державою, збереження закону про функціонування мов з тим же статусом для російської є необгрунтованим.

За словами Касьяна, згідно з переписом населення від 2014 року, частка етнічних росіян у країні складає всього близько 4%, у зв'язку з чим особливий статус російської "веде до дискримінації інших етносів, що проживають на території Молдови".

"Збереження особливого статусу для російської мови веде до подальшої русифікації національних меншин у країні, оскільки він нав'язаний їм при зверненні у державні органи. Це також суперечить Конституції, оскільки, згідно з її положеннями, держава повинна забезпечувати збереження і розвиток культурних і мовних традицій всіх громадян", - підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що у Молдові вступив у силу закон про заборону російської пропаганди.