Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Македонії відбувся багатотисячний протест через перейменування країни

3 червня, 10:34
1685
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Протест організований опозицією

У столиці Македонії Скоп'є відбувся багатотисячний протест, організований правою опозицією, у якому взяли участь незадоволені спробами зміни назви країни для врегулювання конфлікту з Грецією. Про це повідомляє DW.

Повідомляється, що протестувальники зібралися перед урядовою будівлею з прапорами Македонії та опозиційної партії Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія македонської національної єдності.

Лідер партії Християн Мікоскі пообіцяв, що ВМРО-ДПМНЄ не підтримуватиме зміни у Конституції щодо перейменування країни.Македонію збираються перейменувати на вимогу Греції. Чому це відбувається - історія питання

Нагадаємо, після оголошення про незалежність від Югославії у 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

На початку 2018 року десятки тисяч людей протестували в грецьких Салоніках проти вживання назви Македонія стосовно Колишньої Югославської Республіки Македонія.

З огляду на цю суперечку Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО та ЄС. Крім того, в ООН країна входить у врегулюванні суперечки під офіційною назвою "колишня югославська Республіка Македонія".

Розгляд цього спору дасть поштовх перспективам Македонії до вступу в ЄС і НАТО.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що компромісним варіантом перейменування країни стала назва Республіка Ілінденська Македонія.

Раніше повідомлялося, що в березні у столиці Македонії Скоп'є тисячі людей вийшли на акцію протесту проти можливої зміни назви країни.

Головне

Світ/Країни

14 грудня, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косові

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися