У Македонії спалахнули протести проти перейменування країни: є постраждалі та затримані

18 червня 2018, 07:38
736
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Щонайменше 10 людей постраждали під час протестів в столиці Македонії

У столиці Македонії Скоп'є 17 червня відбулась масова акція протесту, учасники якої виступили проти нової назви країни: Північна Республіка Македонія.

Як повідомляє DW, під час акції відбулися зіткнення з поліцією, в результаті яких щонайменше 10 людей звернулися за допомогою до медиків, серед них було сім поліцейських. Ще 11 демонстрантів були затримані правоохоронцями.

Під час протестів учасники акції знесли огороджувальні решітки біля будівлі парламенту і почали закидати поліцейських камінням і петардами.

У свою чергу, поліція застосувала проти демонстрантів сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Нагадаємо, 17 червня Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

[Gallery]

Македонія підписала з Грецією історичну угоду про зміну назви

[/Gallery]

Під час підписання угоди в Греції почалися зіткнення демонстрантів з поліцією.

[gallery]

У Греції сталися зіткнення через підписання договору про перейменування Македонії

[/gallery]

Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

З огляду на цю суперечку, Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, в ООН країна входить під офіційною назвою "Колишня Югославська Республіка Македонія".

Врегулювання спору спростить для Македонії процес вступу в ЄС і НАТО.