У Литві запропонували заборонити георгіївську стрічку

10 травня 2018, 23:07
192
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Георгіївська стрічка

У Литві депутати опозиційної консервативної партії запропонували заборонити георгіївську стрічку, щоб запобігти можливим провокаціям з боку Росії.

Як повідомляє Польське радіо, значення чорно-помаранчевої стрічки, як символу перемоги СРСР над нацистською Німеччиною, було дискредитоване після анексії Криму Росією та втручання на сході України.

У заяві польських депутатів пояснюється, що георгіївську стрічку необхідно внести до заборонених нацистських і комуністичних символів "у зв’язку з геополітичною ситуацією, загрозами для національної безпеки, а також для запобігання можливим провокаціям та спробам підбурювання до нетерпимості на національному ґрунті, чим зацікавлена сучасна Росія".

Символ агресії. Які конфлікти провокувала георгіївська стрічка в Україні

Цю ініціативу розкритикував голова партії Виборча акція поляків Литви – Союз християнських родин євродепутат Вальдемар Томашевський, нагадавши, що "георгіївська стрічка є позитивним символом".

Нагадаємо, з 2017 року в Україні заборонено публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської стрічки як символу агресії Росії проти українського народу.