У Литві будуть використовувати альтернативний варіант назви Грузії - Сакартвело

4 травня 2018, 17:21
1031
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Посольство Грузії привітало таке рішення Литви

Державна комісія з литовської мови затвердила альтернативний варіант назви Грузії - Сакартвело, повідомляє Delfi.lt з посиланням на BNS.

Перед ухваленням рішення, комісія місяць консультувалася з посольством Грузії, яке передало позицію грузинських мовознавців з даного питання.

Крім введення у вжиток назви Сакартвело, комісія постановила, що грузинський народ може називатися картвелами, а жителі всієї Грузії - Сакартвело.

Грузинське посольство заявило, що "цей крок особливо символічний, з урахуванням твердої співпраці Грузії і Литви, і виняткової дружби між країнами".

"Це унікальний жест з боку Литовської Республіки, приурочений до сторіччя відновлення незалежності Грузії і створення Першої Демократичної Республіки, яке ми відзначимо 26 травня 2018 року", - заявили в посольстві.

Грузія неодноразово просила використовувати іншу назву країни, близьку до грузинської мови, адже зараз використовувана є русифікованим варіантом.

МЗС Литви вже обіцяє використовувати в діловодстві нову альтернативну назву країни.

"За дорученням міністра Лінаса Лінкявічюса у діловодстві МЗС планується використовувати і альтернативну назву Сакартвело", - повідомила BNS в четвер прес-секретар МЗС Раса Якілайтене.

 

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект