У Конгресі США вирішили розсекретити меморандум про стеження за кампанією Трампа

30 січня 2018, 06:22
273
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Трамп

Комітет з розвідки Палати представників проголосував за те, щоб опублікувати секретний меморандум, який, за словами республіканців, показує упереджене ставлення міністерства юстиції до президента США, передає Reuters.

Член палати демократ Адам Шифф назвав це "сумним днем" для комітету. Він повідомив журналістам, що комітет проголосував також проти публікації проекту меморандуму, запропонованого демократами, який суперечить доповіді республіканців.

"Я думаю, що ми перейшли дуже сумну лінію в цьому комітеті, де вперше за 10 років або близько того, що я перебуваю в комітеті, було проведено голосування, яке політизує процес розсекречення та потенційно ставить під загрозу джерела і методи розвідки", - сказав Шифф.

Рішення комітету дає Дональду Трампу до 5 днів на те, щоб ухвалити остаточне рішення про публікацію секретного документа.

Раніше 65 американських конгресменів звернулися до комітету з розвідки Палати представників із вимогою розсекретити документ.

Відповідно до заяв республіканців, у документі йдеться про неправомірне стеження спецслужб у період передвиборчих перегонів з тим, щоб підірвати кампанію Трампа.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Трамп намагався звільнити спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії в президентські вибори в 2016 році.

Сам Трамп спростував цю інформацію.

ЗМІ з посиланням на джерела в ЦРУ писали, що російське втручання в президентську кампанію було направлено безпосередньо на підтримку Трампа, який в підсумку став президентом США.

Також в ЗМІ потрапила засекречена доповідь Агентства національної безпеки (АНБ), згідно з якою, ГРУ Генштабу ЗС РФ причетне до кібератаки на виборчкоми США напередодні президентських виборів.

За словами екс-директора ЦРУ Джона Бреннана, РФ безсоромно втрутилася в американську виборчу кампанію.

Екс-директор ФБР Джеймс Комі, якому розслідування російського втручання коштувало посади, вважає, що ця операція була санкціонована вищими офіційними особами Росії.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект