У Кишиневі тисячі людей прийшли на мітинг за об'єднання Молдови з Румунією

25 березня 2018, 16:01
1702
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Учасники акції тримають в руках румунський і молдавський прапори та скандують "Геть Додона!"

У столиці Молдови Кишиневі тисячі людей вийшли на мітинг з вимогою об'єднання Молдови та Румунії і відставки президента країни Ігоря Додона. Про це повідомляє Newsmaker.

Марш Уніре проводиться на честь сторічної річниці приєднання Бессарабії до Румунії в 1918 році. Організатором мітингу є Альянс століття, який об'єднує уніоністські організації Молдови та Румунії, які виступають за возз'єднання країн. Організатори назвали свій захід "Великим національними зборами" і запросили на нього молдавських і румунських політиків, а також представників місцевої влади з районів і населених пунктів, які підтримали кампанію уніоністов і підписали символічні декларації про приєднання до Румунії.

Учасники акції тримають в руках румунський і молдавський прапори і скандують "Геть Додона!"

Президент Молдови виступає категорично проти ідеї об'єднання країн. Ігор Додон закликав силовиків "відповідально виконувати свій обов'язок і запобігати ескалації вуличних настроїв". Своїх прихильників і "всіх людей доброї волі" глава держави закликав не брати участь у заходах 25 березня, які можуть бути "не тільки провокаційними, але й насильницькими". Прихильників незалежності Молдови президент закликав не виходити на контрманіфестаціі в день уніоністського маршу, щоб не давати приводу для провокацій.

ЗМІ також повідомляють про затримання 21 людини, у яких вилучили протигази, маски та ножі.

Раніше повідомлялося про затримання в Білорусі приблизно 30-50 людей, які збиралися влаштувати ходу на площі Якуба Коласа з нагоди Дня незалежності Білорусі.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект