У Кишиневі суд остаточно скасував результати виборів мера

21 червня 2018, 21:54
314
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Nicolae Apostu via Facebook

Акція протесту в Кишиневі 20 червня через рішення суду скасувати результати виборів мера

Апеляційна палата (АП) Молдови зберегла в силі рішення суду першої інстанції про скасування результатів виборів мера, на яких перемогу здобув представник проєвропейської партії Платформа Гідність і правда Андрій Нестасе.

Про це повідомляє NewsMaker.

Апеляційна палата порахувала достатніми аргументи суду сектора Центр, який скасував перемогу Нестасе через правило про агітацію в день голосування. У висновку суду вказується, що Нестасе вів life-трансляцію в соцмережах у день виборів.

Суд також взяв до уваги, що аналогічне порушення допустив і кандидат від соціалістів Іон Чебан.

Щодо скасування результатів виборів в АП звернулася Людмила Передерій. Адвокат кандидата-переможця просив відводу суддів АП через те, що судді прийняли до розгляду заяви фізичних осіб, які не брали участі в засіданні суду першої інстанції. Однак АП відхилила це клопотання.

Вночі 19 червня суд сектора Центр визнав результати виборів мера Кишинева недійсними. Рішення приймали за закритими дверима. Засідання тривало більше п'яти годин.

20 червня понад тисячу людей вийшли на акцію протесту в центрі Кишинева через рішення суду, який визнав недійсними результати місцевих виборів в столиці Молдови.