У Кишиневі мітинг проти скасування результатів виборів мера оголошено безстроковим

25 червня 2018, 00:49
477
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Виборці "вимагають визнання результатів виборів і оголошення мером столиці Андрія Нестасе"

Учасники акції протесту в Кишиневі, які зібралися перед будівлею парламенту, заявили, що акція буде безстроковою - до визнання результатів виборів мера, перемогу на яких здобув лідер партії Платформа Гідність і правда Андрій Нестасе, передає Укрінформ.

"Ми залишимося тут, перед будівлею парламенту до тих пір, поки влада не визнає результати виборів мера столиці. У представників влади залишився ще один шанс, щоб виправити свою помилку у Верховному суді", - заявила на мітингу лідер партії Дія і солідарність, екс-кандидат у президенти Молдови Майя Санду.

Мітингувальники одноголосно прийняли резолюцію, в якій говориться, що виборці "вимагають визнання результатів виборів і оголошення мером столиці Андрія Нестасе".

До акції протесту приєдналися і представники молдавської діаспори.

[Gallery]

Вкрадений голос: жителі Кишинева другий день протестують проти скасування результатів виборів мера

[/Gallery]

Нагадаємо, вночі 19 червня суд сектора Центр визнав результати виборів мера Кишинева недійсними. Рішення приймали за закритими дверима. Засідання тривало більше п'яти годин.

Суд дійшов висновку, що обидва кандидати під час виборчої кампанії допустили порушення, які вплинули на результат голосування. За них вели агітацію іноземні громадяни, що заборонено законом. Крім того, суд визнав агітацією в день виборів, також забороненої законом, заклики кандидатів до виборців брати активну участь в голосуванні.

20 червня понад тисячу людей вийшли на акцію протесту в центрі Кишинева через рішення суду, який визнав недійсними результати місцевих виборів в столиці Молдови.

Згідно з підсумками голосування, за лідера партії Платформа Гідність і правда Андрія Нестасе проголосували 52% виборців, а за представника Партії соціалістів Іона Чобану - близько 48% громадян.