У Казахстані набрала чинності заборона для чиновників на вживання російської на роботі

27 лютого 2018, 19:57
904
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нурсултан Назарбаєв знає як російську, так і казахську. Однак частина міністрів не володіє державною

У Казахстані набрала чинності норма про використання лише державної мови членами уряду під час робочих зустрічей.

Про це повідомляє Reuters.

Так, на засіданні Кабміну 27 лютого, яке транслювало державне телебачення, лише один член уряду говорив другою за популярністю в країні російською мовою. Йдеться про міністра освіти Єрлана Сагадьєва. Також винятки поширилися на регіональних чиновників, які брали участь у зустрічі за допомогою відеозв'язку.

Видання зазначає, що більшість міністрів все ж схильна вживати російську на роботі, а частина чиновників погано володіють державною мовою.

Президент Нурсултан Назарбаєв володіє як казахською, так і російською. Очільник країни вільно переходить з однієї на іншу.

У 1995 році Назарбаєв зробив російську другою державною мовою країни.

Але в переписі від 2009 року лише 62 відсотки населення заявили, що вільно володіють розмовною та письмовою казахською, у порівнянні з 85 відсотками, які володіли російською мовою.

Відтепер етнічний баланс у країні змістився – наразі казахи складають 69 відсотків населення Казахстану - 18 мільйонів людей, тоді як етнічні росіяни складають п’яту частину населення.

 Нагадаємо, нещодавно президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв також затвердив нову редакцію національного алфавіту на основі латиниці.

 

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект