Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Каталонії проходять дострокові вибори

21 грудня 2017, 08:11
74
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Каталонія голосує на дострокових виборах

В іспанському регіоні Каталонія 21 грудня стартують позачергові вибори в регіональний парламент

За місця в 135-місцевому законодавчому органі Каталонії боротимуться шість основних політичних партій, частина з яких виступає за відділення регіону від Іспанії, інші підтримують ідею збереження Каталонії в складі країни, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У виборах беруть участь партії Ліві республіканці Каталонії, Народна єдність і блок Разом за Каталонію колишнього глави каталонського уряду Карлеса Пучдемона. Вони виступають за незалежність Каталонії. Проти відділення Каталонії виступають партія Громадяни, Соціалістична партія і Народна партія.

Згідно з опитуваннями, 25% виборців мають намір проголосувати за опозиційну партію Громадяни. Прихильники партії впевнені, що Каталонії необхідно повернути статус повноправної автономії, яка має залишитися у складі Іспанії.

Серед партій, які виступають за каталонську незалежність, лідирують Ліві республіканці Каталонії. За неї готові віддати свої голоси 23,1% виборців.

Соціалістична партія Каталонії і альянс Разом за Каталонію, в який входить Каталонська європейська демократична партія Пучдемона, можуть набрати по 14,3% відповідно.

В кінці жовтня уряд Іспанії відправило у відставку регіональний уряд Каталонії та розпустив каталонський парламент, деяких політиків і громадських діячів було поміщено під варту.

Урядом Іспанії була застосована 155 стаття іспанської Конституції, якою передбачено низку обмежень автономії Каталонії аж до дострокових регіональних виборів.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 03:57

article_img
Наслідуючи Конгрес, Європарламент засудив будівництво Північного потоку 2

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися