Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Каталонії обрали наступника Пучдемона

14 травня, 16:57
126
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

55-річний Жоакім Торра став новим головою уряду Каталонії

Парламент Каталонії на засіданні в понеділок, 14 травня, обрав нового голову каталонського уряду - ним став 55-річний Жоакім Торра. У ході голосування, яке пройшло в Барселоні, кандидатуру Торри підтримали 66 з 135 депутатів, 65 висловилися "проти", ще четверо утрималися, повідомляє DW.

Досягти простої більшості голосів вдалося не відразу: Торру обрали з другої спроби, після провального голосування 12 травня. Тоді політику не вистачило кількох голосів.

Торра користується підтримкою каталонських сепаратистів і є прихильником ідеї незалежності Каталонії.

З грудня 2017 року каталонський парламент вже п'ять разів намагався сформувати уряд, але всі кандидати на посаду прем'єра перебувають або в ув'язненні, або за межами Іспанії і не можуть повернутися в країну через кримінальне переслідування.

Після кількох невдалих спроб зайняти цей пост екс-голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон 10 травня назвав своїм наступником Торру і закликав його "побудувати незалежну країну".

Нового лідера каталонського уряду підтримали партія Пучдемона Разом за Каталонію, а також сепаратисти з партії Ліві республіканці Каталонії.

У жовтні 2017 року парламент Каталонії після спірного референдуму оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

У відповідь на це Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.

Карлес Пучдемон після відсторонення з посади іспанською владою знаходиться у вигнанні. Він утік до Бельгії, але 25 березня був затриманий в Німеччині, де його відпустили під підписку про невиїзд. Найближчим часом німецький суд повинен вирішити, чи видавати Карлеса Пучдемона Іспанії.