У Греції опозиція виступила проти угоди про нову назву Македонії

15 червня 2018, 08:10
277
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Опозиція хоче оголосити вотум недовіри Алексісу Ципрасу через домовленості про назву Македонії

Консервативна грецька партія Нова демократія представила у парламенті Греції подання на голосування щодо вотуму недовіри уряду Алексіса Ципраса.

Як повідомляє DW, опозиційна сила вважає неприпустимою домовленість між Ципрасом та македонським прем'єром Зораном Заєвим щодо узгодження нової назви Македонії – Республіка Північна Македонія.

Голосування щодо вотуму недовіри, як очікується, відбудеться 16 червня.

Прем’єр Ципрас уже заявив, що приймає "виклик".

Зазначається, що голосування, найімовірніше, не створить проблем для Ципраса, адже його партнери з коаліції висловили підтримку домовленості з Македонією.

12 червня прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив про досягнення домовленості з Македонією щодо нової назви цієї країни, що вирішило б багаторічну суперечку між двома державами.

Згідно з цією домовленістю, досягнутою між прем'єр-міністрами Греції та Македонії, остання мала бути перейменована в Республіку Північна Македонія.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв вже заявив про те, що восени 2018 року в країні буде проведено референдум з питання перейменування держави на Північну Македонію.

У свою чергу президент Македонії Георге Іванов заявив, що не підпише угоду з Грецією про перейменування його країни в Північну Македонію,

Македонію збираються перейменувати на вимогу Греції. Чому це відбувається - історія питання

Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

На початку 2018 року десятки тисяч людей протестували в грецьких Салоніках проти вживання назви Македонія щодо Колишньої Югославської Республіки Македонія.

З огляду на цю суперечку Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, в ООН країна входить у врегулюванні суперечки під офіційною назвою "Колишня Югославська Республіка Македонія".

Врегулювання спору спростить для Македонії процес вступу в ЄС і НАТО.