У Гаазі відхилили пропозицію Росії про нове розслідування справи Скрипаля

4 квітня 2018, 21:35
1221
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

Виконавча рада Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі відхилила спільну пропозицію Росії, Китаю та Ірану про нове розслідування отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки в британському Солсбері.

Як повідомив постійний представник РФ при організації Олександр Шульгін, проти російської ініціативи проголосували Велика Британія, США, країни-члени Євросоюзу і НАТО, передає РІА Новини.

За його словами, для ухвалення ініціативи необхідно було отримати голоси двох третин країн-членів виконавчої ради.

Нагадаємо, що Росія запропонувала почати спільне з Лондоном розслідування справи Скрипаля. Велика Британія назвала цю ідею "збоченням".

В уряді Великої Британії наполягають, що у Росії був мотив для ліквідації Сергія Скрипаля.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль пішла на поправку. За словами британських медиків, вона прийшла до тями і може розмовляти.

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок.

[see_also]

Новачок в автомобілі: всі версії замаху на Скрипаля

[/see_also]

У результаті Британія оголосила дипломатичні санкції, виславши з країни 23 російських дипломатів. На знак солідарності ще понад 20 країн світу, в тому числі США, оголосили персонами нон грата більше сотні російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям.

[see_also]

Ізгой всесвітнього масштабу: які країни вже вирішили вислати російських дипломатів
Хочемо бути мостом з Росією. Які країни не підтримали ізоляцію Москви

[/see_also]