У французькому Ліоні учасники руху "жовтих жилетів" напали на поліцейський автомобіль

17 лютого, 02:13
680
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У французькому Ліоні учасники руху "жовтих жилетів" напали на поліцейський автомобіль - фото

ALTERNATIVE Police via Twitter

Маніфестанти оточили машину, коли вона перебувала в пробці

У французькому Ліоні учасники руху "жовтих жилетів" напали на поліцейський автомобіль, що стояв у заторі на автостраді.

Відеозапис, знятий із салону машини, опублікувала у своєму Twitter профспілка французької поліції CFDT Alternative Police.

На відео видно, як велика група молодих людей закидає камінням поліцейський автомобіль, б'є по ньому палицями, а один з учасників акції намагається застрибнути на капот.

"Хто провокує? Хто починає насильство? Ганьба вам!" - йдеться у підписі до відео.

Дівчина-поліцейський, яка керувала машиною, в якийсь момент почала плакати. При цьому, за даними телеканалу BFMTV, вона стала помічником поліцейських лише два місяці тому.

Міністр внутрішніх справ Франції Крістоф Кастанер в Twitter назвав подію "нестерпним насильством".

Ще один випадок нападу на поліцейські екіпажі стався поряд з Палацом інвалідів в Парижі. На кадрах, розміщених в Twitter журналістом Клеманом Лано, видно, як великий натовп намагається наздогнати колону спецавтомобілів, закидаючи їх камінням. Співробітники правоохоронних органів, не вживали ніяких дій у відповідь.

За даними МВС Франції, в суботу в Парижі на вулиці вийшли близько 5 тис. осіб, в той час, як по всій країні набралося 41,5 тис. маніфестантів. У ході зіткнень з найбільш агресивними учасниками акцій "жовтих жилетів" було затримано 26 осіб, з них 15 поміщені під варту.

Нагадаємо, що у Франції масові акції почалися через різке підвищення цін на паливо. Пізніше протестувати вийшли французькі школярі і студенти.

Невдоволення не вщухло навіть після того, як французький уряд погодився скасувати підвищення цін на паливо і заморозити ціни на газ і електрику на 2019 рік - тоді французи стали виступати за підвищення зарплат і пенсій, зниження податків і навіть встановлення більш м'яких вимог для вступу в університети.

Протести "жовтих жилетів" пройшли не тільки у Франції. До них приєдналися жителі деяких міст Португалії, а також Брюссель.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською