У Фінляндії екологи оскаржили в суді дозвіл на будівництво Північного потоку-2

13 травня 2018, 00:11
955
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На думку екологів, будівництво Північного потоку-2 може негативно позначитися на навколишньому середовищі

Представники фонду ClientEarth Юристи для Планети оскаржили в суді у фінському місті Вааса дозвіл влади країни на будівництво газопроводу Північний поток- 2, передає TVP.

Йдеться про 374-кілометрову ділянку газопроводу, що пройде по фінській території.

"Що має велике значення з нашої точки зору, так це те, що будівництво не тільки цього фрагмента, а й усього трубопроводу Північний потік-2 ставить під загрозу енергетичну безпеку Європейського Союзу. Тобто, це зробить ще більшою залежність ЄС від поставок енергосировини з недемократичних країн, з країн поза Євросоюзом, в цьому випадку з недемократичної країни", - заявив глава ClientEarth у Центральній і Східній Європі Марцин Сточкевіч.

Він підкреслив, що відповідно до наданих інвестором документів можливий вплив будівництва на екологічну ситуацію в територіальних водах Фінляндії слабо вивчено.

Також Сточкевіч заявив про намір організації довести, що будівництво Північного потоку-2 може мати негативні наслідки для навколишнього середовища.

Раніше повідомлялося, що німецькі екологи хочуть через суд зірвати будівництво Північного потоку-2.

Нагадаємо, на початку квітня Фінляндія повністю дозволила будівництво Північного потоку-2.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.