У Держдепі США спростували заяви Дамаска, що експерти з хімічної зброї увійшли в Думу

17 квітня 2018, 23:32
239
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хізер Нойєрт

Офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойєрт заявила, що інспектори Організації із заборони хімічної зброї досі не увійшли в сирійське місто Дума.

Нойєрт повідомила, що "в нашому розумінні команда не увійшла в Думу", незважаючи на відомі їй повідомлення сирійських ЗМІ про те, що експерти ОЗХЗ змогли відвідати місце хімічної атаки, передає Reuters.

За словами представника Держдепу, США володіють інформацією про те, що під час нападу були застосовані як хлорний газ, так і нервово-паралітична речовина зарин.

Вона також висловила стурбованість, що сліди використання хімічної зброї можуть зникнути до приїзду експертів ОЗХЗ.

Раніше сирійські державні ЗМІ повідомили, що інспектори ОЗХЗ у вівторок, 17 квітня, увійшли в сирійське місто Дума в Східній Гуті.

Сирія і Росія в понеділок заблокували їм в'їзд "через наслідки ракетних ударів США, Франції і Британії".

США і Велика Британія припускають, що сирійські або російські військові намагаються приховати факт застосування хімічної зброї або підтасувати докази.

[see_also]

Хто виграє від конфлікту в Сирії

[/see_also]

Нагадаємо, що 7 квітня в результаті атаки із застосуванням хімічної зброї в підконтрольному повстанцям місті Дума в Східній Гуті в передмісті Дамаска загинули щонайменше 70 осіб. Ще понад 500 осіб постраждали.

У ніч на 14 квітня президент США Дональд Трамп віддав наказ збройним силам завдати точкових ударів по об'єктах, пов'язаних з хімічною зброєю в Сирії. До операції долучилися Франція та Велика Британія.