У Брюсселі 45 тисяч прихильників незалежності Каталонії вийшли на мітинг

7 грудня 2017, 18:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Брюсселі 45 тисяч прихильників незалежності Каталонії вийшли на мітинг - фото

Мітинг зібрав до 45 тисяч протестувальників

У четвер, 7 грудня, у бельгійській столиці Брюсселі прихильники незалежності Каталонії вийшли на багатотисячний мітинг

Про це пише іспанське видання El Pais.

За даними бельгійської поліції, на акцію протесту зібралися 45 тисяч людей. Мітинг організували дві організації - Каталонські національні збори та Культурний фонд підтримки незалежності Каталонії. Вони закликали Євросоюз змінити позицію щодо каталонської кризи.У зв'язку з мітингом, віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс закликав учасників поважати закони.

"Ми вже бачили мільйони каталонців та іспанців. Можна протистояти закону, можна змінити закон, але не можна ігнорувати закон", - сказав Тіммерманс.

На мітингу був присутній відсторонений глава Каталонії Карлес Пучдемон, який живе в Брюсселі після втечі з Іспанії.Раніше Верховний суд Іспанії скасував ордер на арешт відстороненого глави Каталонії Карлеса Пучдемона і чотирьох його соратників.

1 жовтня в Каталонії відбувся невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за відділення проголосувало 90,18%, проти - 7,83% при явці 43,03%.

27 жовтня парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

У відповідь на це Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду Каталонії, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.

Після цього Пучдемон і ще деякі каталонські політики виїхали в Брюссель.

3 листопада прокуратура Бельгії отримала ордер на арешт Пучдемона, який направила влада Іспанії.

Перед цим Національна судова колегія Іспанії заарештувала вісьмох відсторонених міністрів уряду Каталонії, а державний прокурор запросив європейський ордер на арешт для колишнього лідера Каталонії Карлоса Пучдемона і ще чотирьох чиновників, які не з'явилися на суд.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал