У британському Солсбері почалася операція з очищення місць від отрути Новачок

24 квітня 2018, 07:36
453
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вся операція із знезараження може тривати кілька місяців

В британське місто Солсбері прибули три військові вантажівки для очищення місць від нервово-паралітичної отрути Новачок, якою були отруєні колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його дочка Юлія.

Солдати розгорнули два великих металевих контейнера для проведення робіт біля торгового центру The Maltings, де Скрипалі були виявлені на лавці непритомними, повідомляє Sky News.

Всього планується провести роботи в дев'яти місцях, які відвідали постраждалі, зокрема, мережевий італійський ресторан Zizi і паб The Bishop's Mill.

Операція відбуватиметься у такий спосіб: спочатку будуть зібрані зразки грунту, дерну та бруківки, які потім будуть досліджені, потім буде проведена очистка та повторне тестування, щоб знищити всі сліди нервово-паралітичної  речовини.

На думку наукового радника міністерства навколишнього середовища, яке буде контролювати операцію, "легкі сліди" отрути Новачок можуть ще зберігатися в місцях, які відвідали Скрипалі, і вони зберігають токсичні властивості.

Вся операція із знезараження може зайняти кілька місяців.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок. За даними британських ЗМІ, розвідка встановила, що Новачок був виготовлений в Саратовській області.

Висновки британської сторони підтвердили експерти Організації із заборони хімічної зброї, які опублікували свій звіт.

Росія ж відкидає всі звинувачення.

Дивіться також

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект