У Британії мільярдера запідозрили у зв'язках із російською розвідкою

2 травня, 08:12
1430
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Крістофер Чандлер заснував інститут, що підтримує Brexit

У Великій Британії мільярдера та засновника дослідного центру Legatum Institute Крістофера Чандлера запідозрили у зв'язках із російською розвідкою.

Про це заявив депутат британського парламенту від Консервативної партії Роберт Сілі, повідомляє DW.

Виступаючи в палаті громад, Сілі зазначив, що Чандлер був "об'єктом інтересу" французької розвідки з 2002 року.

Те, що він був пов'язаний з російською розвідкою, випливає з документів, які йому і ще чотирьом членам британського парламенту передала служба безпеки Монако, додав депутат.

Документи датовані 2005 роком і охоплюють період починаючи з середини 1990-х років. У них також фігурує брат Крістофера - Річард Чандлер. У файлі по Крістоферу Чандлер служба безпеки Монако зробила позначку "контррозвідка", зазначив Сілі. Документи, за його словами, мають відношення до національної безпеки і відмивання грошей.

Сілі висловив впевненість в автентичності документів і заявив, що дані підтвердили джерела у французькій розвідці, а також їх британські та американські колеги.

У Legatum Institute спростували ці звинувачення, заявивши, що Чандлер ніколи не був пов'язаний з російською розвідкою або з російською державою. У центрі назвали заяви Сілі "повною нісенітницею".

Legatum Institute вважається впливовою організацією, яка виступала за Brexit, зокрема, повідомлялося, що вона брала участь в підготовці пропозицій за жорстким сценарієм виходу Великої Британії з Євросоюзу.

У парламенті раніше вже оголошували про вивчення можливої ​​ролі Кремля в діяльності інституту.

Крістофер Чандлер є громадянином Мальти. Він наполягає на тому, що подав запит на нього ще до проведення референдуму щодо Brexit.

Заснувавши інвестиційну компанію Sovereign Asset Management, Брати Крістофер і Річард Чандлер в середині 1990-х років вклалися в російський Газпром. На початку 2000-х Forbes називав їх компанію третім за розміром акціонером Газпрому з порядку 5% акцій.

У 2004 році Чандлер стали позбуватися від акцій компанії.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 12:56

article_img
У справі про відмивання грошей оточенням Путіна в найбільшому банку Данії відбулись перші затримання

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися