У Болгарії пояснили своє рішення не висилати російських дипломатів

30 березня 2018, 15:10
851
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Борисов хоче додаткових доказів проти РФ у справі Скрипаля

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов пояснив, чому керівництво країни прийняло рішення не висилати російських дипломатів через отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля.

"Будучи на чолі Європейської ради, ми повинні підтримувати канал зв'язку, як це було зроблено за часів напруженості в нашому регіоні з Туреччиною. Ми повинні зробити те ж з Росією", - сказав він, пише Reuters.

Борисов додав, що для подальших дій потрібні додаткові докази.

Він також повідомив, що посол Болгарії, який був відкликаний з Росії для консультацій, повернеться туди після православного Великодня 8 квітня.

Раніше Болгарія повідомила, що не висилатиме російських дипломатів з країни і поверне посла в РФ.

У зв'язку з отруєнням у Великій Британії Скрипаля низка країн оголосила про висилку російських дипломатів - серед них країни ЄС, а також США, Канада, Албанія, Норвегія, Україна, Молдова та Грузія.

США оголосили, що вирішили вислати 60 російських дипломатів. У свою чергу низка країн відмовилася висилати російських дипломатів.

27 березня генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг оголосив про скорочення штату російської місії при Альянсі.

Україна також прийняла рішення видворити 13 російських дипломатів через отруєння в Британії колишнього працівника ГРУ РФ Сергія Скрипаля.

МЗС України нотою інформував посольство РФ про те, що тринадцять російських дипломатів, які працюють в Києві, Одесі, Львові та Харкові оголошені персонами нон грата за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

Росія пообіцяла відповісти на висилку країнами Заходу її дипломатів. МЗС РФ надало два дні на повне звільнення будівлі генерального консульства США в Санкт-Петербурзі.