У Білорусі затримали українсько-білоруського журналіста

24 квітня 2018, 20:10
418
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дмитро Галко їхав додому провідати сина. Йому загрожує до 6 років позбавлення волі

Українсько-білоруського журналіста і блогера Дмитра Галко затримали на білоруській стороні при перетині кордону з Україною.

Про це повідомила його дружина Юлія Гаркуша.

Як повідомляє Білоруський партизан, він їхав до Мінська зі Львова. Затримання відбулося 22 квітня.

"Дмитро все ж поїхав до Мінська, розрулити ситуацію з податковою і, звичайно ж, побачити сина, але до Мінська не доїхав, його заарештували", - написала вона.

23 квітня Гаркуша повідомила, що його мама відвідала ОВС, в якому утримують Дмитра. Точних даних вона розкривала, вказавши, що Галко знаходиться в "ОВС невеликого прикордонного містечка". За її словами, білоруські правоохоронці не пояснили мамі журналіста причин його затримання і подальших дій: "Жінку просто відфутболюють".

За даними видання Наша Нива, Дмитро Галко знаходиться в Столінськом РВВС.

Дмитру Галку може загрожувати до 6 років позбавлення волі в зв'язку з інцидентом з поліцією. Його оголосили в розшук як підозрюваного за статтею 364 Кримінального кодексу РБ (насильство або загроза застосування насильства по відношенню до співробітника органів внутрішніх справ).

За даними білоруських ЗМІ, з минулого року в листопаді Ян Галко, неповнолітній син Дмитра, відзначав день народження, де був присутній батько. Сусіди викликали правоохоронців через музику. На місце подій прибула поліція. В результаті журналіста звинуватили в застосуванні насильства до поліцейського. Той заявив, що Галко нібито розбив йому телефон.

Дмитро Галко - білоруський політемігрант, журналіст.

Як пише Радіо свобода, "у 2011 році білоруський блогер і журналіст Радіо Свобода Дмитро Галко почав безстрокове голодування, протестуючи проти політичних репресій у його країні". 

Нагадаємо, 17 листопада кореспондента Українського радіо Павла Шаройко затримали 25 жовтня в Мінську за підозрою в "шпигунстві". В той же день в квартирі, де він живе з сім'єю - дружиною Оленою і донькою, був проведений обшук.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект