Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Білорусі скасували "податок на дармоїдство"

25 січня, 20:29
403
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав декрет №1, яким передбачені заходи зі сприяння зайнятості населення та скасовується обов'язковий збір з безробітних.

Як повідомили в прес-службі глави держави, новим декретом скасовується стягнення так званого "податку на дармоїдство", який спровокував гучні акції протесту по всій країні на початку 2017 року.

"У новий декрет не ввійшли норми про стягування з працездатних непрацюючих громадян збору на фінансування державних витрат. При цьому особи, що раніше визнавалися платниками цього збору, звільнені від його сплати", - йдеться в повідомленні.

Згідно з декретом, на місцеві органи влади покладається індивідуальна робота з працевлаштування та ресоціалізації громадян.

У Лукашенка запевняють, що новий підхід буде спрямований "на стимулювання працездатних непрацюючих громадян до легальної зайнятості".

Нагадаємо, що в березні 2017 року президент Білорусі Олександр Лукашенко призупинив на рік стягнення так званого "податку на дармоїдство".

Під дію декрету Про попередження соціального утриманства потрапили всі працездатні громадяни, які формально пропрацювали менше 183 днів у році, і тому брали недостатню участь у фінансуванні державних витрат.

За даними Міністерства з податків і зборів Білорусі, близько 10% громадян, яким надіслали повідомлення про сплату "податку на дармоїдство", заплатили цей збір. Всього "листи щастя" про сплату податку отримали понад 470 тис. громадян Білорусі.

Головне

Світ/Країни

Вчора, 23:08

article_img
Парламент Британії не зміг відправити у відставку Терезу Мей

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися