У Bellingcat оприлюднили фото третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів

22 лютого, 07:38
9505
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Bellingcat оприлюднили фото третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів - фото

bellingcat.com

Експертиза встановила, що Денис Сергєєв і Сергій Федотов це один і той же чоловік

Розслідувальна група Bellingcat показала фото третього підозрюваного в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів у британському Солсбері.

Розслідувачі раніше з'ясували, що третім підозрюваним є співробітник Головного управління Генштабу ЗС Росії (колишнього ГРУ) Денис Сергєєв, у якого є паспорт на ім'я Сергій Федотов.

Людина під ім'ям Сергій Федотов прибула до Британії 2 березня 2018 року. Розслідувачі Bellingcat отримали списки пасажирів рейсів з Москви до Лондона і виявили людину, чий номер паспорта лише на останні дві цифри відрізнявся від номерів паспортів двох інших ймовірних отруйників. Подальший пошук по різних баз даних дозволив знайти людину з такою ж датою народження і таким же по батькові, якого звали Денис Сергєєв. Він прописаний за адресою, де розташовується гуртожиток Військової академії Міноборони Росії.

Паспорт на ім'я Сергія Федотова був виданий в тому ж управлінні ФМС 770001 в Москві, де отримували паспорти Олександр Петров і Руслан Боширов (справжні імена Олександр Мішкін і Анатолій Чепіга).

Bellingcat отримав знімок закордонного паспорта на ім'я Федотова від одного зі своїх джерел. Кадри з Денисом Сергєєвим вдалося відшукати в документальному фільмі про зіткнення між федеральними силами і бойовиками в Дагестані влітку 1999 року.

Потім розслідувачі замовили експертизу представникам Центру візуальних обчислень при університеті Бредфорда в Великобританії. Коефіцієнт збігу між фотографіями перевищив 78%. Щоб підтвердити, що на знімках зображений один і той же чоловік, достатньо 70% збігу, відзначили в Bellingcat.

Фото: bellingcat.com

Офіцер російської військової розвідки під вигаданим ім'ям "Сергій Федотов" фігурує в справі про отруєння в британському Солсбері колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. Він приїхав до Британії разом з двома іншими підозрюваними у справі - Олександром Петровим (Олександр Мішкін) і Русланом Бошировим (Анатолій Чепіга).

За даними Bellingcat, "Федотов" був також пов'язаний з отруєнням болгарського підприємця, власника компанії з виробництва зброї Ємко Омеляна Гебрева.

4 березня 2018 року колишнього російського агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичним речовиною Новачок в британському Солсбері.

Скрипалів виявили у непритомному стані на лавці в центрі міста. Перед цим вони відвідали італійський ресторан Zizzi. 

За даними Лондона, за отруєнням Скрипалів стоїть Росія, а виконавцями злочину виявилися офіцери ГРУ. Москва заперечує звинувачення.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською