Розробник газу Новачок пояснив, чому Скрипалям вдалося одужати після отруєння

13 квітня 2018, 08:17
9553
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Газ Новачок втрачає свої властивості в умовах високої вологості, заявив хімік

Хімік Віл Мірзаянов, який в радянські роки брав участь у створенні отруйної речовини Новачок, розповів, що екс-співробітнику ГРУ Сергію Скрипалю і його дочці Юлії вдалося вижити після отруєння Новачком, оскільки речовина втрачає свої властивості в умовах високої вологості.

В інтерв'ю Коммерсанту Мірзаянов сказав, що речовина може бути стійкою тільки в умовах відсутності вологи і вологості.

"Недолік цієї серії Новачків в тому, що вони мають високу гідровразливість, тобто це нестійкі сполуки... Речовину застосували в Англії 4 березня, де стояв туман - крапельки води в повітрі", - зазначив хімік, додавши, що застосувати отруту в подібних умовах міг тільки "ідіот, який нічого не знає про хімічні властивості Новачка".

Він зазначив, що Скрипаль і його дочка були за межами будинку, коли на дверну ручку будівлі нанесли речовину

"Справа в тому, що, коли намазали, почалася реакція гідролізу - реакція речовини з водою миттєво починається. І за цей час концентрація речовини встигла впасти принаймні в кілька разів. І тому вони отримали дозу, але не летальну, тому що розрахункова концентрація впала. Причому вони ж поверталися, а якби ця пара не приїхала вдень, там би речовини вже було недостатньо для летального результату", - підсумував Мірзаянов.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль пішла на поправку. 9 квітня її виписали з лікарні і перевели у військовий госпіталь. 6 квітня в лікарні повідомили, що Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану. Він добре реагує на лікування і "швидко видужує".

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок. За даними британських ЗМІ, розвідка встановила, що Новачок був виготовлений в Саратовській області.

Висновки британської сторони підтвердили експерти Організації із заборони хімічної зброї, які напередодні опублікували свій звіт.

Росія ж відкидає всі звинувачення.

Дивіться також

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект