Розробник газу Новачок: Оприлюднена формула отрути марна без секретного компонента

21 березня 2018, 16:42
1147
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Віл Мірзаянов відповів на звинувачення Москви в підтримці тероризму

Хімік Віл Мірзаянов, який брав участь в радянському проекті зі створення отруйної речовини нервово-паралітичної дії Новачок, заявив, що звинувачення в пособництві тероризму з боку Міністерства оборони РФ абсурдні.

"Терористи в горах і в Сирії, а я пенсіонер", - сказав він в коментарі РБК.

У російському військовому відомстві вважають, що оприлюднення в книзі Мірзаянова Державні таємниці: Російська програма хімічної зброї зсередини формул отруйних речовин і процесів їх синтезу є актом пособництва тероризму.

За словами розробника газу Новачок, в книзі відсутній "технологічний секрет", без якого формулу неможливо реалізувати. "Там є добавка, третій компонент, промотор реакції, я про нього в книзі не згадував, без цієї речі формула марна", - пояснив Мірзаянов.

[see_also]

Новачок в автомобілі: всі версії замаху на Скрипаля

[/see_also]

Раніше хімік Віл Мірзаянов заявляв, що експерти могли б створити речовину Новачок за опублікованою ним формулою, але процес є дуже дорогим.

Віл Мірзаянов - колишній співробітник засекреченого при СРСР Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології. З початку 1970-х років Мірзаянов входив в команду вчених, яка розробляла нервово-паралітичну отруту, речовині було присвоєно назву Новачок.

Мірзаянов виїхав в США в 1995 році за програмою працевлаштування колишніх радянських вчених, що займалися розробкою зброї масового ураження.

У 2008 році він вперше розкрив формулу газу Новачок і розповів про свою участь в надсекретньому радянському проекті в книзі Державні таємниці: Російська програма хімічної зброї зсередини.

Нагадаємо, що 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері. Скрипаль з донькою до сих пір знаходяться в реанімації в критичному стані.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Британське слідство встановило, що Сергій Скрипаль і його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в СРСР в 1970-х роках. Вона відома під назвою Новачок.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект