Туск закликав ЄС об'єднатися для збереження ядерної угоди з Іраном

17 травня 2018, 06:47
85
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Туск також розкритикував Трампа

Президент Європейської Ради Дональд Туск закликав країни Євросоюзу "виступити єдиним фронтом" у питанні збереження ядерної угоди з Іраном.

"Угода є хорошою для європейської та глобальної безпеки, тому ми маємо її зберегти, незважаючи на затягування з боку США", - заявив Туск.

Він також розкритикував президента США Дональда Трампа, який заявив про вихід його країни з угоди, передає dpa.

"З огляду на останні рішення президента Трампа, можна подумати: з такими друзями не треба й ворогів", - заявив Туск.

Раніше Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Європейський Союз спільно з Великобританією, Францією та Німеччиною виступають за подальшу реалізацію ядерної угоди з Іраном, незважаючи на рішення США вийти з неї.


8 травня президент США Трамп заявив про вихід з угоди щодо ядерної програми Ірану та анонсував нові санкції проти іранського режиму. Також Вашингтон незадоволений підтримкою Тегераном таких організацій, як Хезболла.

Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей зі збагачення та зберігання ядерних матеріалів. Трамп називав угоду несправедливою та сумнівався, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерану.

Проти виходу з угоди виступили провідні країни ЄС та Росія.

Додамо, що Трамп має намір моментально запроваджувати санкції проти будь-яких іноземних компаній, які будуть вести бізнес з Іраном.

Для фірм, які вже працюють в Ірані, передбачено строк від 3 до 6 місяців для припинення бізнесу, в іншому разі їм буде закрито доступ на ринок США.

Нові санкції США стануть істотним ударом для німецьких компаній, які активно зайшли на ринок Ірану після 2015 року.