Турецькі спецслужби затримали за кордоном 80 прихильників Ґюлена

5 квітня 2018, 23:05
193
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

Турецька розвідслужба MIT після невдалого державного перевороту 2016 року затримала 80 прихильників ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує в організації путчу.

Про це заявив офіційний представник турецького уряду Бекір Боздаг, передає DW.

За його словами, операції з боротьби з прихильниками Ґюлена були проведені в 18 країнах на "легальних" підставах. Він відмовився розкрити деталі цих операцій.

[see_also]

Фетхуллах Ґюлен: Хто цей проповідник, якого президент Туреччини звинуватив у військовому перевороті?

[/see_also]

Боздаг нагадав, що в невизнаному Косові вислали шістьох прихильників Ґюлена до Туреччини. Ця "успішна операція турецьких спецслужб" викликала скандал і відставку міністра внутрішніх справ Косова, який схвалив цю операцію.

"Операція в Косові стала великим успіхом. MIT продовжить діяти подібним чином", - зауважив він.

Нагадаємо, що 5 квітня в Туреччині заявили про затримання "куратора" вбивці посла РФ в Анкарі Андрія Карлова Мевлюта Мерта Алтинташа, який нібито причетний до організації Ґюлена. Анкара вважає, що Фетхуллах Ґюлен міг бути головним організатором нападу на Карлова.

У ніч на 16 липня 2016 року військові Туреччини зробили спробу військового перевороту. У Стамбулі і Анкарі відбувалися авіанальоти, на вулицю вивели танки. Основні осередки повстанців були оперативно ліквідовані, повідомила турецька влада.