Туреччина вперше підтвердила смерть свого солдата під час операції в Сирії

23 січня 2018, 11:06
511
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Військові Туреччини вперше з початку операції Оливкова гілка підтвердили загибель власного солдата

За офіційними даними турецької влади, під час військової операції Оливкова гілка у Сирії загинув турецький військовий.

Зазначається, що турецького солдата було вбито під час зіткнення із силами Загонів народної самооборони (YPG) неподалік від турецького прикордонного містечка Гульбаба, повідомляє DW.

Водночас, за даними Сирійського центру з моніторингу за дотриманням прав людини, станом на понеділок у регіоні Афрін, де відбувається операція, загинуло щонайменше 54 бійця - як сирійських курдів, так і представників турецьких формувань.

Серед загиблих - 26 курдських бійців із підтримуваних США Демократичних сил Сирії, які контролюють розташований на кордоні з Туреччиною регіон Афрін. Багато з них були вбиті внаслідок турецьких авіаударів.

Крім того, загинули 19 бійців Вільної сирійської армії, що воює на боці Туреччини.

Ще дев'ять тіл загиблих, за даними правозахисників, не були ідентифіковані.

Кількість загиблих цивільних за останні три дні зросла до 24 осіб. Двоє з них загинули від рук курдських бійців, а решта - внаслідок турецьких авіаударів.

В Анкарі відкидають звинувачення у цивільних жертвах. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу пояснив цю інформацію тим, що YPG розповсюджує "беззмістовну пропаганду та безпідставну брехню".

Нагадаємо, 19 січня Туреччина почала обстріли курдських сіл в прикордонному регіоні Афрін на півночі Сирії. По населених пунктах було випущено близько 70 снарядів.

20 січня турецькі військові літаки завдали авіаудари по цілях курдських сил в сирійській прикордонній зоні.

21 січня Генштаб Туреччини оголосив про початок наземної операції в Афріні.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що операція в сирійському Афріні була спрямована не тільки на захист національних інтересів Туреччини, але й має внести вклад в забезпечення територіальної цілісності Сирії.