"Це було пекло": Вулкан на Гаваях викинув трикілометрову хмару попелу

19 травня 2018, 17:12
1040
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Уряд закликав місцевих жителів готуватися до евакуації

Через виверження вулкана Кілауеа в штаті Гаваї, США, в небі утворилася трикілометрова хмара попелу. Про це повідомляє CNN.

Крім того, лава, що швидко рухається, перекрила дорогу та загрожувала десяткам будинків, через що рятувальники були змушені евакуювати місцевих жителів з району пуни.

"Зі свіжою, більш гарячою магмою існує ймовірність, що потоки лави можуть рухатися з більшою легкістю і, отже, покривати більше площі", – повідомила працівниця геологічної служби США Джанет Бабб.

З цієї причини, уряд закликав жителів деяких регіонів бути готовими до добровільної евакуації, якщо загроза буде зростати.

"Це було схоже на пекло. Це як величезні гранати, які стрясають все ком'юніті", – розповів журналістам місцевий житель.

Фахівці повідомляють, що ймовірність викидів вулканічного газу залишається високою, і в будь-який час можливі додаткові вибухи.

Раніше повідомлялося, що 17 травня на вулкані Кілауеа на Гаваях сталося вибухове виверження, яке відправило шлейф попелу та диму на кілька тисяч метрів в небо.

Вулкан прокинувся після потужного землетрусу 5 травня. Висота Кілауеа – 1247 м над рівнем моря. Влада штату Гаваї оголосила максимальний рівень небезпеки для авіації.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект