Потрібно ділитися. ВООЗ закликає країни тимчасово відмовитися від третьої дози вакцини від коронавірусу

5 серпня 2021, 01:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ВООЗ закликає країни не вакцинувати громадян третьою дозою від коронавірусу мінімум до кінця вересня. Таким чином хочуть уникнути значного розриву між бідними і багатими країнами в питанні розподілу вакцин.

Про заявив глава ВООЗ Тедрос Аданом, повідомляє Reuters.

Глава ВООЗ вважає, що мораторій було б доцільно ввести, в першу чергу, багатим країнам, в яких істотна частина населення вже змогла отримати обидві дози вакцини.

Відео дня

«Я розумію, що всі уряди займаються захистом своїх громадян від штаму Дельта. Але ми не можемо погодитися з тим, що країни, які вже використовували більшу частину світових поставок вакцини, починають використовувати ще більше вакцин», - заявив він.

В Reuters підкреслюють, що за час пандемії заклик ввести мораторій на бустерні дози вакцин є найбільш рішучою заявою ВООЗ. В організації пропонують відмовитися від принципу, коли країни з високими рівнем доходу отримують більшість вакцин в обмін на те, щоб поділитися цими дозами з бідними країнами.

Результати досліджень показали, що бустерна доза Pfizer, яку вводили через шість місяців після другого щеплення, збільшила кількість антитіл в 5-10 разів у порівнянні з першими двома ін'єкціями.

Також фармацевтична компанія оголосила, що в серпні почне випробовувати бустерну дозу для боротьби зі штамом коронавірусу Дельта, який вважається більш заразним.

Головний інфекційний лікар США Ентоні Фаучи заявив, що жителям країни не рекомендують робити третю дозу вакцини від коронавірусу.

Слухайте подкаст на цю тему

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X