Третій за добу. Чому британські міністри масово залишають свої посади

10 липня 2018, 14:47
3966
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

10 липня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей прокоментувала відставку глави МЗС перед членами парламенту

Міністр закордонних справ Великобританії Боріс Джонсон пішов у відставку. Як зазначили в офісі прем'єр-міністра країни, про відставку Джонсона стало відомо за півгодини до звернення Терези Мей до членів парламенту. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Новим главою МЗС став екс-міністр охорони здоров'я Джеремі Хант. Це вже третє звільнення за вчорашній день у британському кабінеті міністрів.

Виходу з Євросоюзу не завадять суперечки всередині Консервативної партії

Напередодні вранці про свою відставку повідомив міністр у справах Brexit Девід Девіс та його перший заступник Стів Бейкер.

Звільнення під час засідання британського парламенту прокоментувала прем'єр-міністр країни Тереза Мей. Вона заявила, що Великобританія попри все продовжить вихід з Євросоюзу. Цьому не завадять навіть суперечки всередині Консервативної партії, наголосила Мей.

"Мрія помирає". Чому суперечка щодо Brexit призвела до гучних відставок в уряді Британії

“Я хочу висловити повагу міністру закордонних справ за ту роботу по виходу з ЄС, яку він виконав, відкриваючи нові департаменти та просуваючи через парламент найважливіші закони для наступних поколінь. Також варто відзначити його пристрасть до просування образу глобальної Великобританії після нашого виходу з ЄС”, - зазначила прем'єр-міністр.

На межі позачергових виборів

Відставка Джонсона показує ступінь розбіжностей у британському парламенті та у Консервативній партії у питанні виходу з ЄС, заявив колишній керівник комунікаційного департаменту МЗС України, експерт з міжнародних питань Олег Волошин.

Тереза Мей може сама невдовзі піти у відставку через зростання конкуренції у партії

За його словами, якщо Терезі Мей не вдасться знайти компромісу серед прибічників Brexit, країні знову загрожують позачергові вибори.

“Якщо вони не знайдуть балансу, то це може обернутися й відставкою усього кабінету міністрів. Це, звичайно, не перевибори, тому що це не потрібно "консерваторам". Вони можуть піти на зміну прем'єра”, - сказав Волошин.

За словами доцента інституту Міжнародних відносин Київського національного Університету імені Тараса Шевченка Віктора Константінова, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей може сама невдовзі піти у відставку. Конкуренція всередині Консервативної партії зростає. Ключові лідери боротимуться за посаду голови уряду, заявив Константінов.

“Якщо по свободі пересування для британців та європейців не вдасться досягти рішення в уряді і в парламенті, то Тереза Мей опиниться у тій самій ситуації, що була два-три тижні тому, тобто коли стало зрозуміло, що Великобританія не встигає у встановлені терміни укласти угоду про вихід з ЄС. У неї вже не залишиться резервів, у неї не буде чого запропонувати Брюсселю, єдиний варіант для неї - це піти у відставку”, - зазначив науковець.

Причиною своєї відставки колишній міністр у справах Brexit Девід Девіс назвав те, що під час переговорів з ЄС прем'єрка Тереза Мей йде на значні поступки Брюсселю.

Нагадаємо, що екс-міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон сказав, що новий план прем'єр-міністра Терези Мей щодо "м'якого" виходу з Європейського Союзу призведе до того, що Сполучене Королівство стане європейською колонією.