Трамп запропонував на посаду держсекретаря Рекса Тіллерсона

13 грудня 2016, 13:29
36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рекс Тіллерсон

Обраний президент Дональд Трамп запропонував на посаду держсекретаря США генерального директора ExxonMobil (найбільша приватна нафтова компанія в світі) Рекса Тіллерсона, повідомляє CNN з посиланням на заяву перехідної адміністрації

Зокрема, 64-річний Тіллерсон, як і Трамп, не має формального досвіду зовнішньої політики, але будучи представником ExxonMobil побудував тісні ділові стосунки з багатьма світовими лідерами:

"Його завзятість, багатий досвід і глибоке розуміння геополітики робить його відмінним вибором для держсекретаря," - сказано в заяві.

Тіллерсон спочатку був темною конячкою серед можливих кандидатів на посаду держсекретаря США. Зокрема, на цю посаду претендували мер Нью-Йорка Руді Джуліані, колишній кандидат у президенти (2012) від Республіканської партії Мітт Ромні, а також сенатор Боб Коркер.

Як пише Голос Америки, Тіллерсон ніколи не приховував своїх зв'язків з Росією. Так, виступаючи на початку цього року в Університету Техасу, він визнав, що знайомий з президентом Володимиром Путіним більше 15 років і підтримує з ним "дуже близькі відносини".

Тісні зв'язки глави Exxon з Кремлем вже викликали невдоволення в Конгресі, сенатори-демократи стверджують, що "основною темою під час затвердження його кандидатури будуть його відносини з Путіним".

"Тіллерсон і очолювана ним компанія виступали проти санкцій відносно Росії, він отримав від Путіна орден, і він активно займався нафтовим бізнесом в основному в цій країні", - сказав один з сенаторів.

Оновлення:

Зараз посаду держсекретаря США обіймає Джон Керрі.

Державний секретар США очолює Державний департамент - відомство зовнішньої політики США, засноване в 1789 році. Посада державного секретаря США аналогічна посаді міністра закордонних справ у більшості інших держав.

Кандидатуру на посаду держсекретаря призначає президент, а затверджує Сенат.