Трамп запропонував "компроміс здорового глузду" для припинення "шатдауну", демократи відкинули його заздалегідь

20 січня, 01:18
3613
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

EPA

Демократи висловили своє рішення щодо пропозицій Трампа ще до того, як вони прозвучали

Президент США виступив з екстреним зверненням, у якому запропонував демократам компромісний план щодо завершення бюджетної кризи в обмін на фінансування стіни. Демократи відкинули його ще до того, як пропозиція офіційно прозвучала.

Як передає CNN, Трамп у своєму екстреному зверненні з Білого дому представив низку міграційних пропозицій, які він назвав "компромісом здорового глузду", для того, щоб покласти край "шатдауну".

Глава Білого дому пообіцяв сприяти ухваленню закону, який дозволить на три роки захистити від депортації так званих "мрійників" - так у США називають дітей нелегальних іммігрантів, що проживають у Сполучених Штатах, і нині захищені від депортації в рамках програми Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA - запущена попереднім президентом США Бараком Обамою), яка дозволяє їм працювати, але не набути громадянства.

Крім того, президент запропонував продовжити на три роки тимчасовий статус мігрантів, у яких він уже закінчується. До цієї категорії, наприклад, належать гаїтяни, які втекли зі своєї країни після сильного землетрусу, що знищив економіку країни.

Також Трамп запропонував виділити 800 мільйонів доларів на термінові гуманітарні програми, 805 мільйонів доларів на апаратуру з виявлення наркотиків на кордоні, а також найняти додатково прикордонних агентів, співробітників правоохоронних органів і нові групи імміграційних суддів для розгляду справ мігрантів, які перетинають кордон США і Мексики.

Своєю чергою, Трамп хоче $ 5,7 млрд на фінансування стіни на кордоні з Мексикою. Він пояснив, що це буде не бетонна стіна завдовжки 2 тис. миль від моря до моря, а сталеві бар'єри у стратегічно важливих місцях.

Американський президент назвав це "компромісом здорового глузду, який повинні прийняти обидві сторони".

Як передає Reuters, демократи висловили своє рішення щодо пропозицій Трампа ще до того, як вони прозвучали. Свою думку представники демократичної партії зробили на основі витоків майбутньої промови президента в ЗМІ.

Спікер палати представників Ненсі Пелосі ще до того, як звернення відбулося, назвала пропозицію Трампа надати тимчасовий захист деяким нелегальним мігрантам в обмін на будівництво стіни "неприйнятною".

Нагадаємо, з опівночі 22 грудня 2018 року почалася процедура часткового припинення роботи уряду через відсутність грошей. Припинено роботу і фінансування держустанов.

Причиною нинішнього "шатдауну" стали розбіжності щодо фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Це одна з головних передвиборчих обіцянок Трампа. Опозиційні демократи категорично відмовляються голосувати за фінансування цього проекту вартістю понад $5 мільярдів.

Лідери партій намагалися домовитися з Трампом про закінчення "шатдауну", однак досягти домовленостей не вдалося.