Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Трамп запевнив Мей у підтримці Британії в розслідуванні справи Скрипаля

13 березня, 20:44
314
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тереза ​​Мей і Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп в телефонній розмові з британським прем'єр-міністром Терезою Мей заявив, що Лондон може розраховувати на підтримку американців у справі про отруєння в Солсбері колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля.

Як заявили в офісі Терези Мей, США наполягають на тому, що Росія повинна відповісти на запит Лондона щодо походження речовини нервово-паралітичної дії під назвою Новачок, якою був отруєний Скрипаль і його дочка.

Велика Британія чекає пояснень, чи було отруєння "акцією, прямо санкціонованою з Москви", або речовина була використана без відома Москви, в результаті її крадіжки зі складів.

У Росії відмовилися відповідати на ультиматум Британії до тих пір, поки російській стороні не будуть надані зразки хімічної речовини, і не буде розпочато спільне розслідування цього інциденту.

Нагадаємо, що 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі The Maltings в Солсбері. Скрипаль з донькою до сих пір знаходяться в реанімації в критичному стані.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.