Трамп спростив доступ спецслужб до даних інтернет-користувачів

24 березня 2018, 16:25
241
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Обов'язковою умовою в рамках нового закону є повага права на свободу і особисте життя

Президент США Дональд Трамп підписав закон, який спрощує обмін даними інтернет-користувачів із зарубіжними правоохоронними органами. Про це повідомляє DW.

Закон, який отримав назву Cloud Act, покликаний допомогти Міністерству юстиції США уникнути тривалих дипломатичних процедур під час запиту низки даних користувачів, а також для перегляду їхньої електронної пошти.

Зазначається, що обов'язковою умовою діяльності правоохоронців у межах нового закону є повага права на свободу та особисте життя.

Президент Microsoft Бред Сміт заявив, що документ запроваджує точні "юридичні рамки, що регулюють доступ до даних" з боку як американської влади, так і зарубіжних правоохоронців.

Однак існують побоювання, що особиста інформація стане доступна іноземним правоохоронним органам без рішення суду. Це може позначитися на безпеці журналістів і правоохоронців. Також експерти зазначають, що в законі немає чіткого визначення деяких термінів, наприклад, терміну "серйозні злочини", що може стати причиною вільного трактування закону.

Підставою для ухвалення закону став судовий розгляд між правоохоронними органами США і корпорацією Microsoft, розпочатий в 2013 році. Корпорація відмовилася розкрити представникам американського Управління з боротьби з наркотиками зміст електронного листа, відправленого з аккаунта людини, підозрюваної в контрабанді наркотиків.