Трамп розглядав ідею військового вторгнення до Венесуели - AP

4 липня 2018, 18:56
1129
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп розглядав можливість військового вторгнення до Венесуели під час тривалої економічної і політичної кризи в країні в минулому році, повідомило агентство AP з посиланням на високопоставленого представника адміністрації президента.

За словами співрозмовника агентства, в серпні 2017 року в Овальному кабінеті під час обговорення санкцій проти Венесуели Трамп звернувся до своїх головних радників з питанням: "Чому США не можуть просто вторгнутися в проблемну країну, яка загрожує регіональній безпеці?"

Джерело повідомило, що пропозиція Трампа потрясла присутніх на нараді, в тому числі державного секретаря Рекса Тіллерсона і радника з національної безпеки Герберта Макмастера (обидва пішли з адміністрації Трампа).

AP зазначає, що відразу на нараді Трампу розповіли про негативні наслідки військових дій, в тому числі про ризик втратити підтримки латиноамериканських урядів через силове повалення режиму Ніколаса Мадуро.

Нагадаємо, що в 2017 році президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає застосування військової сили проти режиму Ніколаса Мадуро в Венесуелі через ситуацію, що склалася в країні на тлі тривалої економічної та політичної кризи.

У 2017 році Венесуелу охопила хвиля масових мітингів за відставку Ніколаса Мадуро, що супроводжувалися заворушеннями і сутичками з силовиками.