Трамп «пошкодує», якщо вийде із ядерної угоди з Іраном – президент Ірану

9 квітня 2018, 12:32
464
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент Ірану Хассан Рухані на святкуванні Національного дня ядерних технологій

Президент Ірану Хассан Рухані попередив президента США, що реакція Тегерана на вихід американської сторони з ядерної угоди буде сильнішою, ніж вважає Трамп, і що він про це «пошкодує». Про це повідомляє Reuters.

США відновлять санкції, що були скасовані в рамках Спільного всеосяжного плану дій або JCPOA (політична угода між Іраном і низкою держав щодо ядерної програми Ірану – прим. ред.) 2015 року, якщо Трамп знову не відмовиться від них 12 травня. Трамп фактично встановив цю дату як кінцевий термін для європейських держав, щоб "виправити жахливі недоліки" цієї угоди.

"Новий президент США, у якого є великі претензії та багато піднесень і падінь у його словах та вчинках, намагався протягом 15 місяців вийти з JCPOA... але структура JCPOA настільки сильна, що її не зруйнувати такими коливаннями", – заявив Рухані в ефірі державного телеканалу.

"Іран не буде порушувати ядерну угоду, але якщо США вийдуть з угоди, вони, напевно, пошкодують про це. Наша реакція буде сильнішою, ніж вони уявляють, і вони побачать це протягом тижня", – додав іранський президент.

Іран попередив, що буде нарощувати свою ядерну програму, якщо JCPOA зруйнується, щоб досягти більш просунутого рівня, ніж до угоди.

Рухані заявив, що Іран готується до всіх можливих сценаріїв, включно з JCPOA без США, але з підписантами у Європі, Китай та Росію, або взагалі за відсутності угоди.

Франція, Британія та Німеччина намагаються переконати своїх партнерів з ЄС повернути нові санкції проти Ірану, як спосіб переконати Трампа притримуватися ядерної угоди, яка обмежувала ядерну діяльністю Ірану в обмін на полегшення санкцій.

Ці санкції не передбачають заходів, які були скасовані в рамках ядерної угоди, але будуть спрямовані на окремих іранців, які, на думку ЄС, відстоюють програму балістичного озброєння Ірану та підтримують президента Сирії Башара Асада.

Голова Ірану також зазначив, що ракетні можливості країни є виключно оборонними.

"Ми вироблятимемо будь-яку зброю, необхідну для захисту нашої країни в такому нестабільному регіоні. Але ми не будемо використовувати нашу зброю проти наших сусідів", – сказав Руан.

У понеділок, 9 квітня, іранська валюта досягла нового мінімуму у зв'язку з побоюваннями щодо повернення санкцій, якщо Трамп виконає свою погрозу.

За даними місцевих ЗМІ, долар США піднявся за день з 54 тис. ріалів до 58 тис. ріалів на відкритому ринку в Тегерані. В середині вересня долар складав 36 тис. ріалів.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект