Трамп оголосив про введення надзвичайного стану в США

15 лютого, 18:05
4017
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Трамп оголосив про введення надзвичайного стану в США - фото

ЕРА

Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп оголосив, що введе в країні надзвичайний стан у зв'язку з ситуацією на кордоні з Мексикою, повідомляє BBC.

Президент заявив, що при наявності стіни ситуація на кордоні значно покращиться й не буде необхідності розміщувати там військових.

"Ми маємо справу з вторгненням в нашу країну наркотиків, контрабандистів та інших злочинців", - заявив він.

"Тут немає нічого складного, все дуже просто. Ми хочемо, щоб наркотики, злочинці та банди не приходили на нашу територію", - сказав Трамп, зазначивши, що до нього й інші президенти йшли на оголошення надзвичайного стану.

Таким чином лідер Білого дому розраховує в обхід конгресу профінансувати будівництво стіни на кордоні, оскільки режим передбачає надання президенту розширених повноважень для боротьби з кризою.

У четвер, 14 лютого лідер республіканців у Сенаті Конгресу США Мітч Макконнелл заявив, що президент Дональд Трамп оголосить НС у країні для отримання фінансування для прикордонної стіни.

ЗМІ повідомляли, що Трамп готується ввести режим НС уздовж південного кордону США.

Раніше, республіканці та демократи у Конгресі США досягли попередньої домовленості з питань фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Нагадаємо, що з півночі 22 грудня 2018 року розпочалася процедура часткового припинення роботи уряду через відсутність фінансування держустанов.

Причиною шатдауну стали розбіжності щодо фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Це одна з головних передвиборних обіцянок президента Дональда Трампа. Опозиційні демократи категорично відмовляються голосувати за фінансування цього проекту вартістю понад $5 мільярдів.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською