Трамп не пропонував перенести з Мінська переговори щодо Донбасу - Лукашенко

19 лютого 2018, 01:18
249
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що під час своєї зустрічі президенти США і Казахстану Дональд Трамп і Нурсултан Назарбаєв не обговорювали питання перенесення з Мінська майданчика для переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, передає БЕЛТА.

"Ми особливо не переживаємо за те, що пішли ці розмови. Це для мене не новина. Хтось хоче Нобелівську премію миру отримати, хтось ще чогось хоче. Але хотіти не шкідливо, треба розумні пропозиції вносити, щоб весь світ не сміявся... Я не те, що не вірю, я знаю, що це питання Трамп не порушував. У когось чешуться руки обговорити це питання і здатися миротворцем. Тому ніяких там обговорень не було, зустріч була коротка, не до цього було. Ви знаєте її результати: нібито кредити на 7,5 млрд доларів підписані, знаєте, по яких напрямках - вуглеводні та інші ресурси. Це було головне. Тому треба заспокоїтися і закрити цю тему", - заявив Лукашенко.

Білоруський президент зазначив, що мінський переговорний майданчик залишиться незмінним.

"Невже європейські проблеми хтось поїде до Азії вирішувати?", - додав він.

Раніше Лукашенко заявив, що Білорусь готова взяти участь у миротворчій місії в Україні в разі домовленості між Порошенком і Путіним.

Нагадаємо, після зустрічі з американським президентом лідер Казахстану Нурсултан Назарбаєв повідомив журналістам, що Трамп запропонував перенести з Мінська переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Президент Казахстану зазначив, що спочатку переговори стосовно Донбасу мали відбуватися в його країні.

Як  відповів на цю пропозицію глава МЗС Білорусі, переговори по Донбасу можна перенести хоч в Антарктиду, якщо буде впевненість в їхньому успіху. Мінськ "за лаврами миротворця не женеться".

"Але це конфлікт у нашій родині, в нашому регіоні, і ми кровно зацікавлені в його вирішенні", - сказав Володимир Макей.

Пізніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що місце проведення засідань Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України не має значення для досягнення результату.