Трамп - гермофоб, "мафіозі" та "лісова пожежа". Три цитати із книги колишнього голови ФБР Джеймса Комі про президента США

28 травня 2018, 10:18
699
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Джеймс Комі під час дискусії про його книгу 30 квітня 2018 року

Журнал Новое Время публікує вибрані цитати з політичного бестселера, написаного екс-директором ФБР Джеймсом Комі про президента США, після прочитання якого Трамп заявив, що Комі - мерзотник і найгірший директор ФБР в історії та що йому місце у в'язниці.

Під час візиту у Trump Tower Комі наодинці попередив Трампа про існування досьє, яке вдалося зібрати спецслужбам Росії. Причому в цьому досьє міститься інформація про те, що у 2013 році під час проведення конкурсу Міс Всесвіт у Москві Трамп замкнувся з повіями в номері готелю Ritz Carlton, де до цього зупинялися колишній президент США Барак Обама і перша леді. Там мільярдер нібито змусив дівчат мочитися одна на одну прямо на ліжку, де колись спав його попередник. Трамп запевнив Комі, що це неправда, а коли інформацію опублікували у ЗМІ, несподівано зателефонував директору ФБР особисто.

Я вирішив не говорити йому, що подія, про яку йшла мова, не вимагає ні цілої ночі в готелі, ні безпосередньої близькості до учасників.

"Він [Трамп] сказав, що багато думав про те, що я сказав йому наодинці у Trump Tower. Він говорив з людьми, які їздили з ним у ту поїздку до Москви на Міс Всесвіт 2013. І тепер він згадав, що навіть не залишався на ніч у Москві. Він заявив, що прилетів із Нью-Йорка і лише зайшов у готель, щоб переодягнутися, а потім полетів додому в ту ж ніч. Потім він здивував мене новим зізнанням щодо питання, яке я спеціально намагався з ним не обговорювати.

- Це неправда ще й тому, що я гермофоб [людина, що відчуває жах перед бактеріями та антисанітарією]. Ніяк не може бути, щоб я дозволяв людям мочитися одне на одного поруч зі мною. Ніяк.

Мене розібрав сміх. Я вирішив не говорити йому, що подія, про яку йшла мова, не вимагає ні цілої ночі в готелі, ні безпосередньої близькості до учасників. Хоча я не знаю напевне, вважаю, що президентські апартаменти у московському Ritz Carlton досить просторі, щоб гермофоб міг дотримуватися безпечної дистанції в таких випадках. Я про все це подумав і нічого з цього не сказав".

Президент-"мафіозі"

У січні 2017 року Трамп несподівано запросив Комі пообідати в Білому домі наодинці.

"Тепер мені стало абсолютно зрозуміло, що відбувалося. Сама організація обіду і те, що Трамп робив вигляд, ніби він сам не просив мене залишитися на посаді безліч разів, переконало мене, що це була спроба налагодити протекційні відносини. Мабуть, хтось сказав йому, або це осінило його випадково, що він дав мені роботу безкоштовно, і тепер йому слід отримати щось натомість. Це зробило ситуацію ще більш дивною. Президент Сполучених Штатів запросив мене на обід і включив мою роботу в меню".

Трампу книга Джеймса Комі прогнозовано не сподобалася / Фото: EPA

Мабуть, хтось сказав йому, або це осінило його випадково, що він дав мені роботу безкоштовно, і тепер йому слід отримати щось натомість

"Трохи пізніше з серйозним виглядом він сказав: "Мені потрібна лояльність. Я чекаю лояльності".

Під час паузи, що виникла після цього, я не рухався, не говорив і не міняв виразу обличчя. Президент Сполучених Штатів щойно зажадав лояльності від голови ФБР. Це було сюрреалістично. Така вимога більше нагадувала церемонію вступу до лав коза ностра до Семмі Бика Гравано [бос нью-йоркської мафії у 1980-х] із Трампом в ролі боса мафії. Ми дивилися один на одного кілька секунд, які здалися вічністю. Я дивився на м'які білі мішки під його невиразними блакитними очима. І в той момент подумав, що президент абсолютно не розуміє ролі ФБР в житті Америки".

Трамп як лісова пожежа

"Всі ми несемо відповідальність перед виборцями за глибоко помилкові дії в ході виборів 2016 року, і наша країна платить велику ціну: цей президент неетичний, байдужий до правди та інституційних цінностей. Його лідерство підпорядковане його его і засноване на персональній лояльності. Нам пощастило, що у нас є деякі етичні лідери, які займають вищі посади в уряді, але навіть вони не можуть перешкодити лісовій пожежі, якою є президентство Трампа. Їхнє завдання - хіба що спробувати стримати її".

Читайте повний текст матеріалу у свіжому номері журналу Новое Время - №19 від 24 травня 2018 року

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
Сьогодні, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект