Трамп готовий скористатися правом вето в суперечці про надзвичайний стан - радник

17 лютого, 23:02
1101
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Трамп готовий скористатися правом вето в суперечці про надзвичайний стан - радник - фото

EPA

Трамп готовий вперше за свій президентський термін скористатися правом вето

Президент США Дональд Трамп накладе вето на будь-які спроби Конгресу скасувати режим надзвичайного стану.

Про це радник американського президента Стівен Міллер розповів в інтерв'ю Fox News.

«Очевидно, що президент гарантовано збирається захистити свою національну декларацію [про надзвичайний стан - Ред.]», - заявив Міллер.

Резолюцію, що не схвалює запропоновану Трампом декларацію про надзвичайний стан, вже готують демократи, зазначає телеканал. За його даними, про рішення голосувати проти ініціативи президента США також заявляють деякі сенатори-республіканці. Однак для того, щоб на голосуванні перевершити і скасувати використане Трампом право вето, конгресменам знадобиться дві третини голосів проти декларації про надзвичайний стан як в Палаті представників, так і в Сенаті (більшість в останньому належить республіканцям).

Міллер висловив упевненість, що значна частина прикордонної стіни буде готова вже до вересня 2020 року - за кілька місяців до нових президентських виборів в США.

З 22 грудня 2018 року в США почався шатдаун через відсутність фінансування держустанов. Причиною стали розбіжності щодо фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Це одна з головних передвиборних обіцянок президента Дональда Трампа. Опозиційні демократи категорично відмовилися голосувати за фінансування цього проекту вартістю понад $5 млрд.

Шатдаун тривав рекордні 35 днів. 25 січня президент США Дональд Трамп підписав законопроект про тимчасове відновлення роботи уряду - до 15 лютого. Конгресу надано тритижневий період для узгодження довгострокового проекту бюджетних витрат.

15 лютого Дональд Трамп підписав декларацію про введення в США надзвичайного стану в зв'язку з ситуацією на кордоні з Мексикою.

Таким чином лідер Білого дому розраховує в обхід Конгресу отримати гроші на будівництво стіни на південному кордоні. Цілком ймовірно, він розпорядиться багатомільярдним бюджетом Пентагону.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською