Топ-5 родичів і друзів Путіна, замішаних у багатомільйонних розкраданнях

2 коментувати
Імена родичів і друзів Путіна пов'язані з компаніями, що займаються розкраданням державних коштів
Фото EPA, Paweł Dudzik / kashin.guru, navalny.com, колаж НВ

Імена родичів і друзів Путіна пов'язані з компаніями, що займаються розкраданням державних коштів

19 травня Reuters опублікував інформацію про те, що екс-дружина президента РФ Володимира Путіна Людмила тісно пов'язана з фондом, якому належить історичний особняк у Москві, і за оренду вона отримує мільйони доларів

В цей самий день з'явилося нове розслідування Фонду боротьби з корупцією російського опозиціонера Олексія Навального про "кухаря Путіна" Євгенія Пригожина, який, домовившись із чиновниками Міноборони РФ, створив картель, який "освоїв" 180 мільярдів рублів (близько 80 мільярдів гривень). Причому ФБК вдалося документально підтвердити, що пов'язані із Пригожиним компанії отримали від Міноборони РФ 23 тендери на обслуговування військових містечок на суму понад 23 млрд рублів (більше 10 млрд гривень).

НВ публікує ТОП-5 родичів і друзів Путіна, замішаних у багатомільйонних розкраданнях бюджетних грошей Росії.

1. Дочка Путіна Катерина Тихонова

Інформація про молодшу дочку президента Росії Катерину Тихонову стала часто з'являтися у ЗМІ у 2015 році. В січні 2015 року агентство Reuters повідомляло, що її особу на умовах анонімності підтвердило джерело, близьке до керівництва Московського державного університету. А в листопаді цього ж року агентство повідомило, що те, що Тихонова є дочкою Путіна, підтвердив голова ради директорів Газпромбанку Андрій Акімов.

Після публікації у прес-службі Газпромбанку, а також прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявили, що вона не відповідає дійсності, а Акімов, який перебуває у відрядженні в Китаї, "здивований, що журналісти такого солідного видання допустили не просто спотворення сказаного, а пряме підтасовування". У Reuters відповіли, що Акімов розмовляв із журналістами під запис і вони вважають, що помилки в публікації не було.


Катерина Тихонова

Катерина Тихонова / Фото: Paweł Dudzik / kashin.guru


Засновник Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний у жовтні 2016 року розповів, як фонд молодшої дочки голови Путіна за 2016 рік отримав за контрактами від держкомпаній понад 450 млн рублів (понад 200 млн грн)


На переднем плане справа - Катерина Тихонова / Фото: Росатом

На передньому плані праворуч - Катерина Тихонова / Фото: Росатом


Як сказано в матеріалі, з 452 млн рублів, отриманих фондом Національний інтелектуальний розвиток (Іннопрактика) у поточному році, 179 млн (близько 80 млн грн) - від Роснєфти, 221 млн (близько 98 млн грн) - від Транснєфти, а ще 59 млн рублів (близько 26 млн грн) - від Росатому.

Водночас, за що саме були виділені кошти, не уточнюється.

Крім того, за 2015 рік у вигляді цільових внесків Тихонова отримала 425 млн рублів (близько 189 млн грн).

Причому, як зазначає опозиціонер, їх походження встановити не можна, і розповісти про них може лише сама дочка Путіна.

"Таким чином, документально підтверджується отримання фондом молодшої дочки Путіна 877 мільйонів рублів (понад 390 млн грн) за 2015-2016 рр. І ми на 100% впевнені, що сума буде ще більше, адже "цільових внесків" за 2016 рік ми ще не бачимо. Якщо припустити, що вони не менші, ніж у 2015 році, то сума складе більше мільярда рублів", - додав засновник ФБК.

2. Зять Путіна Кирило Шамалов

Чоловік Катерини Тихонової, 34-річний російський бізнесмен Кирило Шамалов, є доларовим мільярдером. За даними Forbes, у січні 2016 року його статки оцінювалися в $1,2 млрд.

Мільярдером Шамалов став після продажу 10% нафтохімічної компанії Сібур китайській державній компанії Sinopec за $1,339 млрд, який відбувся у грудні 2015 року.

Крім частки у Сібурі, Шамалову належить також 5% Російської цементної компанії. Єдиний актив цієї компанії - 50,52% ВАТ Ангарскцемент, виручка якого у 2014 році склала 2,93 млрд руб (понад 1 млрд гривень).


Кирилл Шамалов

Кирило Шамалов


У кінці грудня 2015 року агентство Reuters опублікувало розслідування про те, що Шамалов отримав дешеве держфінансування обсягом $1,75 млрд.

"Шамалову, ..., належить п'ята частина Сібуру, найбільшої в Росії нафтохімічної компанії. У цьому місяці Сібур отримав $1,75 мільярда грошей з Фонду національного добробуту на будівництво гігантського комплексу в Тюменській області, під Тобольськом", - писало агентство.

Воно також повідомляло, що після того як Шамалов одружився з дочкою Путіна у 2013 році, він збільшив свою частку у Сібурі у п'ять разів - від 4,3% до 21,3%.

Згідно з документами уряду і компанії, Сібур позичив гроші за ставкою 2%, тоді як за даними фінансових аналітиків, у випадку ринкової угоди ставка з аналогічними умовами повинна була б скласти не менше 7%.

3. Друг Путіна і хрещений батько його старшої доньки Марії Сергій Ролдугін

Музикант і диригент Сергій Ролдугін знайомий з Путіним від 1977 року, у 1985 році він став хрещеним батьком його старшої дочки Марії. У 2014 році в інтерв'ю виданню Вечерняя Казань він розповів, що його хрещениця народила сина.

Музикант став скандально відомим після того, як Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) опублікував документи юридичної фірми Mossack Fonseca, згідно з якими, підконтрольні Ролдугіну компанії вивели в офшори щонайменше $2 млрд.


Путин вручает Ролдугину орден За заслуги перед отечеством

Путін вручає Ролдугину орден За заслуги перед вітчизною


Зокрема, Ролдугін був власником Sonnette Overseas із Британських Віргінських островів та International Overseas Media (IMO) з Панами. У цих компаніях інтереси друга президента представляли підприємці із Санкт-Петербурга Олег Гордін та Олександр Плехов, і вони обидва пов'язані з банком Россия, а також були акціонерами Sandalwood Continental та Sunbarn Ltd.

Джерела фінансування групи офшорів, що належать Ролдугіну, можна умовно розділити на три групи:

а) сумнівні позабіржові угоди з акціями найбільших держкомпаній Росії — Роснєфти і Газпрому;
б) "пожертви" від великих російських бізнесменів;
в) пільгові позики від кіпрського RCB Bank.


Ролдугин выступает на концерте в амфитеатре Пальмира в Сирии

Ролдугін виступає на концерті в амфітеатрі Пальміра в Сирії


Крім того, у травні 2016 року стало відомо, що у Краснодарському краї РФ Законодавчі збори передали підконтрольному Сергію Ролдугіну фонду Талант і успіх у безоплатне користування частину приморського пляжу в місті Сочі.

Мова йде про пляж у межиріччі річок Мзимта і Псоу довжиною 320 метрів.

Причому зазначена територія є частиною олімпійського об'єкта Інженерний захист території Імеретинської низовини.

Імовірна коханка Путіна Аліна Кабаєва

Колишній гімнастці і депутату Держдуми РФ Аліні Кабаєвій ЗМІ приписують особисті стосунки із президентом РФ.

Вона народилася в 1983 році в Ташкенті, і там же почала займатися художньою гімнастикою. Після переїзду в Москву можливості Кабаєвої розкрилися у всій повноті: вона стала переможницею численних турнірів і чемпіонатів, а у 2004 році стала абсолютною олімпійською чемпіонкою.


Кабаева выступает в Будапеште на чемпионате Европы по художественной гимнастике, 29 мая 1999 года

Кабаєва виступає в Будапешті на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики, 29 травня 1999 року


Але ще раніше, у 2001 році, вона, минаючи всі проміжні стадії, увійшла до Вищої ради партії Единая Россия. В цей час Кабаєву стали часто бачити на різних заходах поряд із щойно обраним на пост президентом Володимиром Путіним.


Путин дарит цветы Кабаевой после вручения ей Ордена Дружбы в Кремле 8 июня 2001 года

Путін дарує квіти Кабаєвій після вручення їй Ордена Дружби у Кремлі 8 червня 2001 року


Засідання Державної думи, куди вона потрапила за списком ЄР у 2007 році, Кабаєва, в основному, прогулювала і за сім років роботи в парламенті вона виступила лише три рази.

Незабаром після обрання газета Московский репортер написала про зв'язки Путіна і Кабаєвої із посиланням на свої джерела. У відповідь президент РФ безпосередньо спростовувати нічого не став, але порадив журналістам "не лізти зі своїм грипозним носом і еротичними фантазіями в чуже життя". А через невеликий проміжок часу газету оголосили збитковою і закрили.

Після цього про Путіна і Кабаєву до 2013 року писали лише західні ЗМІ. Зокрема, вони повідомляли, що президент РФ вже давно не живе зі своєю дружиною, а Кабаєва народила йому двох дітей.


Кабаева перед сессией Госдумы в Москве, 20 апреля 2011 года

Кабаєва перед сесією Держдуми у Москві, 20 квітня 2011 року


Від 2008 року роботу у Держдумі РФ Аліна Кабаєва поєднувала із головуванням у Громадській раді Національної медіа-групи. А у вересні 2014 року власник НМГ, особистий друг Путіна Юрій Ковальчук звільнив з посади голови ради директорів компанії власного племінника, щоб взяти на цю посаду Кабаєву. НМГ тією чи іншою мірою контролює пропагандистські росзмі: радіостанцію РСН, газету Известия, Первый канал, Lifenews, Пятый канал, РЕН ТВ.

9 березня 2016 року стало відомо, що спільне підприємство Національної медіа групи і Discovery Медіа Альянс купило російський портфель телеканалів Turner, що дозволяє займатися дистрибуцією Cartoon Network, Boomerang та CNN у Росії.

У вересні 2016 року ЗМІ повідомили, що бабуся Аліни Кабаєвої придбала у бізнесменів Геннадія Тимченка і Петра Колбіна три елітні квартири у Москві та Санкт-Петербурзі.

За даними ЗМІ, мова йде про дві квартири в будинку на Арбаті в Москві і квартиру в будинку з видом на Петропавлівський собор у центрі Санкт-Петербурга.

Площа двох сусідніх двокімнатних квартир у Москві — 601 квадратний метр; площа петербурзької нерухомості — 211 квадратних метрів.

Друг дитинства Петро Колбін

Петро Колбін - друг Путіна від самого дитинства, їхні батьки познайомилися ще у 1954 році, коли майбутньому президентові РФ було лише два роки. Розслідування про Петра Колбіна у вересні 2016 року опублікував телеканал Дождь. А наступного дня відео про нього записав також Навальний.

До 1963 року Петро Колбін і Володимир Путін бачилися щодня, поки сім'я Колбіних не поїхала до Німеччини, де Віктор Колбін, батько Петра Колбіна, був директором школи для дітей радянських військових у Бранденбурзі.

Знову друзі зустрілися, коли одному було 15, а другому 14.

У 1971 році Колбін-старший розлучився з першою дружиною і виїхав в Архангельську область. У школі райцентру Пінега він пропрацював лише рік, а потім колега назвала Колбіна, який повернувся з НДР, німецьким шпигуном і його перевели у глушину.


Петр Колбин / navalny.com

Петро Колбін / navalny.com


Обрання Путіна президентом перетворило Петра Колбіна на "успішного бізнесмена". В 1990-ті Колбін працював у Петербурзі м'ясником, а у 2005 він став акціонером нафтотрейдера Gunvor, що належить Геннадію Тимченку.

"Джерелосп доходу Колбіна вкрай примітивний. Купив по знайомству за безцінь продав дорого", - зазначає Навальний, який називає Колбіна "гаманцем Путіна".

Так, у 2010 році Колбін за 90 млн доларів купив Ямал СПГ у Газпромбанку, а через півтора року продав свою частку вже за 526 мільйонів доларів.


Кадр видео tvrain.ru

Кадр відео tvrain.ru


Навальний також наголошує, що саме Колбін продав бабусі Аліни Кабаєвої Ганні Зацепіліній дві квартири загальною площею 600 м2 в елітному житловому комплексі на Арбаті.

На даний момент Петро Колбін посідає 179 місце у списку Forbes 200 найбагатших бізнесменів Росії, його капітал оцінюється у $550 млн.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: