Топ-10 найбільш очікуваних будівель світу, які добудують у цьому році

21 січня 2018, 12:48
2505
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У 2018 році в Данії добудують сміттєпереробний завод, який стане також архітектурною пам'яткою міста і розважальним комплексом

Фото: big.dk

Журнал Новое Время склав Топ-10 найбільш очікуваних будівель у світі, які повинні добудувати у 2018 році.

1. Великий єгипетський музей - Гіза (Єгипет)

Вартість будівництва, розпочатого у 2012 році, $1 млрд. Будівлю спроектувала Heneghan Peng Architects.

Музей за 2 км від пірамід Гізи, де розмістяться понад 100 тисяч старожитностей Єгипту, у тому числі повна колекція скарбів гробниці Тутанхамона. Біля входу до музею буде встановлена ​​11-метрова статуя Рамзеса II віком 3200 років. Фасад будівлі виконано за принципом Трикутника Серпінського - рівностороннього трикутника, в який вписано безліч інших рівносторонніх трикутників. Усі лінії будівлі будуть сходитися в одній точці як сонячні промені - це відсилання до давньоєгипетської міфології.

2. ARC Power Plant - Копенгаген (Данія)

Будівництво сміттєпереробного та енергоощадного заводу ARC Power Plant почалося у 2013 році. Його вартість - $640 млн. Проект заводу створений Bjarke Ingels Group.

Завод стане також архітектурною пам'яткою міста і розважальним комплексом. Пологий дах будівлі перетвориться на 440-метрову гірськолижну трасу з парком, а стрімка стіна - на скалодром площею 900 квадратних метрів. Димохід буде випускати кільця диму, інформуючи про виробництво кожної тонни вуглекислого газу.

3. Національний музей Катару - Доха (Катар)

Будівництво вартістю $434 млн почалося у 2010 році. Нову будівлю національного музею спроектував лауреат Прітцкерівської премії, яка присуджується щорічно за досягнення в галузі архітектури,  Жан Нувель.

Стелю і стіни павільйонів формують безладно розташовані залізобетонні диски різного розміру, просвіти між якими будуть засклені. Силует будівлі і наявність внутрішнього двору нагадують історичний караван-сарай.

4. World One - Мумбаї (Індія)

Будівництво цього хмарочоса вартістю $340 млн почалося у 2011 році. Він був спроектований Pei Cobb Freed & Partners.

117-поверхова будівля висотою 442 метри після завершення будівництва стане найвищою будівлею в Індії і найвищою житловою будівлею у світі. Інтер'єри вежі із 290 апартаментами, у тому числі і з видами на Аравійське море, басейном, тренажерним залом, центром здоров'я та майданчиком для крикету, розробив знаменитий Джорджио Армані.

5. One Thousand Museum - Майамі (США)

Будівництво будівлі вартістю $300 млн почалося у 2015 році. Це перше житловий будинок у США, спроектоване Zaha Hadid Architects.

62-поверхова будівля висотою 215 м увійде до трійки найвищих у Майамі і, як очікується, змінить вигляд міста. Конструкція з високого подіуму та вежі обплетена звивистим каркасом, який захищає від сонця балкони та лоджії. Апартаменти у хмарочосі, серед яких двоповерховий пентхаус, коштують від $5 млн до $15 млн.

6. Leeza Soho Tower - Пекін (Китай)

Будівництво цього хмарочоса почалося у 2015 році, він спроектований Zaha Hadid Architects.

Хмарочос висотою 207 метрів у фінансовому кварталі Пекіна примітний найвищим атріумом в світі - 190 м. Конструкція із двох спіралеподібних веж, з'єднаних вгорі, формує вражаюче відкритий простір всередині із м'яким природним освітленням і панорамними видами на місто крізь скляний фасад.

7. Morpheus Hotel - Макао (Китай)

Будівництво будівлі почалося у 2014 році, вона спроектовано Zaha Hadid Architects.

40-поверхова вежа грально-готельного комплексу City of Dreams висотою 160 метрів налічує 780 готельних номерів. Прямокутна конструкція в центрі пронизана трьома наскрізними отворами, що дозволить збільшити кількість номерів із вражаючими видами і запустити 12 панорамних ліфтів. Залізобетонний екзоскелет забезпечує додаткову стійкість конструкції.

8. Тайбейський центр виконавських мистецтв - Тайбей (Китай)

Будівництво почалося у 2012 році, його вартість $180 млн. Будівля спроектована OMA.

Центр виконавських мистецтв складається із трьох залів. Найбільший з них - на 1500 місць - розташується у виступаючій сфері, а решта - у виступаючих кубах. Усі вони сходяться в центральній частині, що дозволяє їм діяти як автономно, так і об'єднуватися в одній виставі.

9. Музей дизайну Вікторії та Альберта - Данді (Шотландія)

Будівлю почали зводити у 2015 році, вартість будівництва - $110 млн, проект - Kengo Kuma & Associates.

Триповерхова будівля філії Музею Вікторії та Альберта на березі затоки Ферт-оф-Тей, перший у Шотландії музей дизайну. Скошені під кутом стіни і викладений 2466-ма кам'яними панелями фасад - усе це створить враження скелі, що виступає з води, або корабля, який причалив до пристані. За планами міської влади, екстравагантна будівля музею приверне як мінімум 300 тисяч відвідувачів на рік.

10. Guardian Art Center - Пекін (Китай)

Будівлю почали будувати у 2013 році, вона спроектована Buro Ole Scheeren.

Нова штаб-квартира для найстарішого аукціонного дому Китаю за два квартали від історичного комплексу Заборонене місто. Перший у світі гібрид музею, аукціонного дому, готелю та клубу. У проекті поєднані риси сучасної китайської архітектури та середньовічної забудови хутун.

Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу Новое Время - №2 від 19 січня 2017 року

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект