Тисячі поляків по всій країні протестують проти поправок до закону про ЗМІ

0 коментувати
Протести проходять під гаслом

Протести проходять під гаслом "Свободу ЗМІ"

Більш ніж у 10 містах Польщі проходять акції протесту проти підписаних президентом Анджеєм Дудою поправок до закону про теле - і радіомовлення

Акцію організував Комітет захисту демократії. Демонстрації під гаслом "Свободу ЗМІ!"
відбуваються у Варшаві, Кракові, Гданську, Любліні, Вроцлаві, Білостоці, Бидгощі, Щецині, Познані, Лодзі та інших містах. Протести проходять також і в інших європейських містах: Лондоні, Празі та Стокгольмі, повідомляє Радіо Польща.

За словами лідера Комітету захисту демократії Матеуша Києвського зміни, які прийняла правляча партія, можуть нашкодити громадським засобам масової інформації.

"ЗМІ є важливим запобіжником демократії. Якщо ЗМІ не будуть в змозі дивитися на руки влади, то громадяни не будуть знати, що вони роблять", - сказав він.

Він також додав, що влада "намагається привласнити ЗМІ" та "проміняти їх на урядові".

Нагадаємо, 7 січня президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про теле - і радіомовлення, а також до закону про призначення керівництва держслужб без конкурсів, прийняті раніше Сеймом і Сенатом.

Згідно з поправками до закону про теле - і радіомовлення, дозволяється без пояснення причин звільняти членів правління і наглядової ради Польського громадського телебачення (TVP) та Польського радіо (Polskie Radio).

Також зміни у законі передбачають призначення членів правління та наглядової рад міністром казначейства, що скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади.

Згідно з прийнятими поправками до закону про держслужбу, відбудеться зміна керівництва у відомствах, які підпорядковуються уряду. Нове керівництво буде призначатися, а не вибиратися за допомогою конкурсу, як раніше.

Єврокомісія розкритикувала польський закон про ЗМІ, назвавши внесені поправки "свавіллям". Зокрема, єврокомісар Гюнтер Еттінгер має намір домагатися прийняття відповідних заходів на найближчому засіданні Єврокомісії 13 січня.

Польща може позбутися права голосу в Євросоюзі, якщо не відреагує на пропозиції Єврокомісії.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: