The Times: Спецслужби Британії виявили місце виробництва отрути Новачок

5 квітня 2018, 07:58
9100
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Встановити ймовірне джерело виробництва Новачка вдалося через кілька днів після отруєння Скрипаля та його дочки

Спецслужби Великої Британії вважають, що досить точно визначили місце виробництва нервово-паралітичної речовини Новачок, якою був отруєний екс-розвідник Сергій Скрипаль і його дочка, повідомляє The Times з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

За інформацією видання, лабораторія розташована в Росії, але де саме не уточнюється.

Як розповів один із співрозмовників видання, встановити можливе джерело виробництва Новачка вдалося за допомогою наукового аналізу та розвідданих вже через кілька днів після отруєння Скрипалів.

Джерело відзначило, що кабінет міністрів мав інформацію про те, де була вироблена ця речовина, на четвертий день після інциденту.

Нагадаємо, 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

Слідство встановило, що їх отруїли нервово-паралітичним речовиною Новачок, розробленим в СРСР в 1970-х роках. Велика Британія поклала відповідальність за інцидент на Росію.

В результаті Велика Британія оголосила дипломатичні санкції, виславши з країни 23 російських дипломатів. На знак солідарності ще понад 20 країн світу, в тому числі США, оголосили персонами нон грата більше сотні російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект