У Росії визнали «іноагентом» видання The Insider, відоме своїми розслідуваннями

23 липня 2021, 18:59
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Видання The Insider в Росії включили до списку ЗМІ - «іноземних агентів». Про це повідомили в пресслужбі Мін'юсту РФ.

Також до списку «іноагентів» включили журналістів розслідувального медіа Проект Софію Гройсман, Михайла Рубіна і Юлію Апухтіну, журналіста Открытых медиа Іллю Рождественського та журналіста Олексія Постернака, який співпрацював з Радіо Свобода.

Відео дня

15 липня в Росії визнали «небажаною організацією» американську компанію Project Media, Inc., яку ЗМІ пов'язують з Проектом, а низку журналістів Проекту внесли до списку  «іноагентів».

The Insider відоме розслідуваннями спільно з Bellingcat, зокрема про причетність тих самих агентів ФСБ до отруєнь опозиціонерів Олексія Навального, Володимира Кара-Мурзи і поета Дмитра Бикова, а також про операції ГРУ з підривів складів зі зброєю у Врбетіце.

Головний редактор The Insider Роман Доброхотов сказав, що видання працюватиме так само, як і до цього:

«The Insider - це латвійське видання, зареєстроване в Латвії за латвійським законодавством. І що там Мін'юст хоче, The Insider не цікавить».

Раніше в Росії визнали іноземним агентом міжнародне російськомовне видання Медуза.

До цього списку раніше включили Настоящее Время, Радио Свобода та Голос Америки.

Закон про іноземних агентів-ЗМІ набув чинності в Росії в кінці 2019 року. Він зобов'язує ЗМІ, яких оголосили «іноагентами», заснувати в Росії юридичну особу, подавати фінансові звіти, проводити аудит і вказувати в матеріалах, що їх розповсюджує  «ЗМІ-іноагент».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X