Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Мир через силу і повернення до Realpolitik. Що сказав Трамп Конгресу в головній політичній промові року

31 січня, 13:11
1351
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп вперше виступив перед Конгресом з доповіддю "Про стан справ в державі" і окреслив основні контури своєї зовнішньої і внутрішньої політики. Щорічна доповідь вважається головною президентською політичною промовою року.

Перший виступ Трампа перед парламентом про стан справ в США не став сенсацією, оскільки зовнішньополітична частина його промови перегукувалася з раніше опублікованою Стратегією національної безпеки.

Внутрішньополітична частина також не принесла сюрпризів: президент практично пересказав свій план "Зробити Америку великою знову" і попередні заяви про загрозу від тероризму, нелегальної міграції, економічний ренесанс і військову могутність США.

Китай і Росія загрожують інтересам і цінностям США

Виступаючи перед конгресменами Трамп залишився вірним своєму принципу "мир через силу", зазначивши, що минулий досвід навчив американців, що благодушність і поступки лише сприяють агресії і провокаціям. 

За словами Трампа, він не буде повторювати помилки минулих адміністрацій, через які Вашингтон виявився в "небезпечному становищі".

"По всьому світу ми стикаємося з режимами-вигнанцями, терористичними групами і противниками на зразок Китаю і Росії, які загрожують нашим інтересам, нашій економіці і нашим цінностям... Стикаючись з цими жахливими загрозами, ми знаємо, що слабкість - це пряма стежка до конфлікту", - підкреслив Трамп.

У випадку з РФ і Китаєм промова Трампа нагадувала риторику часів Холодної війни, і відсилала до реалій блокового протистояння.

Президент зазначив, що Конгрес США повинен прийняти спеціальний закон, відповідно до якого закордонна допомога буде надаватися тільки дружнім країнам. Трамп підкреслив, що "щорічно американські платники податків надсилають в якості допомоги цим країнам $20 мільярдів".

Трамп також піддав різкій критиці КНДР, назвавши її "жорстокою диктатурою".

"Безрозсудне прагнення Північної Кореї до володіння ядерними ракетами може дуже скоро загрожувати нашій батьківщині. Ми ведемо кампанію максимального тиску, щоб не допустити цього", - зазначив президент.

Трамп про необхідність модернізувати американський ядерний арсенал

На думку Трампа, США повинні модернізувати свій ядерний арсенал для того, щоб "ніколи не використовувати його".

Американський лідер підкреслив необхідність зробити цей арсенал "настільки потужним, щоб це дозволило стримати будь-який акт агресії".

"Можливо, одного разу настане прекрасна мить, коли всі країни світу зберуться разом для знищення ядерної зброї. Поки ми цього не досягли", - сказав Трамп.

Стерти з лиця землі ІДІЛ

У контексті боротьби з тероризмом Трамп заявив, що майже сто відсотків територій Іраку і Сирії, яка перебувала під контролем Ісламської держави, звільнені завдяки діям міжнародної коаліції на чолі з США.

"В минулому році я пообіцяв, що ми будемо працювати з нашими союзниками, щоб стерти ІДІЛ з лиця землі. Рік по тому я з гордістю повідомляю, що коаліція по боротьбі з ІДІЛ звільнила майже 100 відсотків території, колись утримуваної цими вбивцями в Іраку і Сирії ", - зазначив Трамп.

За його словами, "треба ще багато чого зробити", але коаліція продовжить боротьбу до тих пір, "поки бойовики ІДІЛ не будуть переможені".

Трамп представив новий імміграційний план

Новий імміграційний план складається з чотирьох частин, відповідно до нього буде припинена візова лотерея - програма, за якої довільно видавалися Грін-карти без будь-якої оцінки навичок і якостей мігрантів.

За словами Трампа, лотерея Грін-карт стала причиною недавніх терактів в Нью-Йорку.

"Дві терористичні атаки в Нью-Йорку стали можливими завдяки візовій лотереї та ланцюговій міграції. В епоху тероризму ці програми представляють ризики, які ми собі більше не можемо дозволити", - сказав Трамп.

В рамках плану також передбачається система надання громадянства для 1,8 мільйона незаконних мігрантів, які потрапили в США дітьми, зміцнення системи прикордонного контролю і обмеження на в'їзд сімей мігрантів.

"Відродження" Гуантанамо

Трамп розпорядився згорнути програму щодо закриття в'язниці на базі Гуантанамо, ініційовану його попередником Бараком Обамою.

"Я тільки що підписав наказ, який вимагає від міністра оборони Джеймса Меттіса переглянути нашу політику в області військових затримань і залишає відкритою в'язницю на базі Гуантанамо", - сказав Трамп.

Як повідомила прес-служба Білого дому, президент вже підписав указ, який скасовує "постанову попередньої адміністрації, в якій йдеться про закриття місць утримання під вартою на базі ВМС США в затоці Гуантанамо".

У документі підтверджується, що США зберігають можливість у разі необхідності направляти в спецв'язниці додаткових в'язнів.

Трамп піддав критиці попередню адміністрацію, заявивши, що вона "допустила дурість", випустивши з в'язниць сотні небезпечних терористів, яких потім знову побачили на полі бою.

Рік Трампа. Що виконав з обіцяного президент США

Економічні успіхи

За словами Трампа, за перший рік його правління США досягли "неймовірного економічного успіху". В рамках курсу "Америка перш за все" відновлено активний видобуток викопних ресурсів, в країні створено 2,4 мільйона нових робочих місць, в тому числі 200 000 нових робочих місць у виробництві, спостерігається зростання заробітної плати.

Трамп нагадав, що в грудні 2017 року вій підписав схвалений Конгресом закон про масштабну податкову реформу, яка передбачає значне скорочення податків для великих компаній і заможних громадян. Реформа зменшує податкове навантаження на суму близько $1,5 трлн, що є найбільшим скороченням за останні 30 років. Також вона спрямована на повернення до США грошових ресурсів і виробництва найбільших корпорацій, що за задумом адміністрації, має збільшити число робочих місць.

Повний текст промови Трампа читайте на сайті Білого дому.