Суд в Японії назвав винних в аварії на АЕС Фукусіма

10 жовтня 2017, 11:24
В Японії суд поклав відповідальність за ядерну катастрофу в АЕС в Фукусімі, що сталася в 2011 році, на владу країни і компанію-оператора АЕС Tepco

Це вже третє судове рішення щодо аварії на атомній електростанції, повідомляє DW.

Йдеться про один з найбільших колективних позовів. Позивачами виступали близько 3800 громадян, які постраждалих внаслідок катастрофи, в тому числі родичі жертв. Вони вимагали виплати щомісячних компенсацій в розмірі 50 тисяч єн (в перерахунку близько 380 євро) до тих пір, поки рівень радіаційного зараження в районі АЕС Фукусіма знизиться до показників, які були перед аварією.

Відео дня

У березні 2017 року суд в Маебасі також назвав японську владу і компанію Tepco винними в аварії, проте під час другого процесу держава була визнана невинною.

У березні 2011 року після сильного землетрусу і цунамі на АЕС Фукусіма-1 вийшла з ладу система охолодження, що спричинило за собою розплавлення активної зони реакторів.

Три з шести реакторів АЕС були пошкоджені. Це призвело до радіоактивного забруднення навколишніх територій. Десятки тисяч людей були евакуйовані з зони зараження.

В даний час працюють чотири реактори.

Показати ще новини
Радіо NV
X